Budowa pierwszych mieszkań bezczynszowych już na półmetku

Osiedle mieszkań bezczynszowych Czerwona Jarzębina realizowane przez firmę Dolcan jest już w połowie wybudowane. Pierwsze mieszkania będą gotowe już za siedem miesięcy

Osiedle Czerwona Jarzębina powstaje przy ul. Figara na warszawskim Zaciszu. Realizowane jest w ramach nowatorskiej formuły budownictwa mieszkaniowego, którą firma Dolcan wprowadziła na rynek pod koniec zeszłego roku. To mieszkania, w których lokatorzy nie muszą płacić comiesięcznego czynszu. W inwestycjach nie ma części wspólnych, więc nie płaci się za zarządzanie budynkiem, sprzątanie klatek, garaży czy eksploatację wind. W uproszczeniu – nie ma czynszu, jaki normalnie płaci się posiadając mieszkanie.

Pierwszy etap osiedla, którego budowa właśnie przekroczyła półmetek tworzy osiem kameralnych budynków.  W każdym z nich znajdą się tylko 2 mieszkania. Na parterze zaplanowano mniejsze metraże od 45 do 83 m2, a na piętrze mieszkania dwupoziomowe o metrażu ponad 100 m2. Dolcan oferuje również mieszkania o powierzchni do 183 m2 dla klientów poszukujących luksusowych powierzchni.

Do wszystkich mieszkań na parterze przypisane są działki, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli urządzić sobie samodzielny ogródek. Działki są różne w zależności od położenia mieszkania – powierzchnia mniejszych wynosi ponad 80 m2, a tych większych blisko 200 m2. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub miłośników pracy w ogrodzie. Dwupoziomowe mieszkania na piętrze posiadają loggie i duże tarasy od 49 do 80 m2.

Ceny mieszkań wynoszą od 5,5 tys. zł za m2. Do wszystkich mieszkań przynależą bezpłatne garaże lub miejsca postojowe przed budynkiem. Do mieszkań dwupoziomowych przypisane są duże garaże na dwa samochody.

– Zaleta mieszkania na tym osiedlu to nie tylko brak czynszu i wygoda życia w domu, ale przede wszystkim lokalizacja – willowa zabudowa poza centrum w prestiżowej dzielnicy – mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan. – W najbliższych latach w sąsiedztwie osiedla powstanie stacja II linii metra – dodaje.

Inwestycja Czerwona Jarzębina jest jedną z kilku osiedli mieszkań bezczynszowych, które obecnie realizuje spółka Dolcan. Prawie na półmetku jest już także drugie osiedle – Rudy Rydz, które powstaje w Rembertowie. Znajdzie się tam 78 mieszkań zlokalizowanych w małych budynkach, zaledwie po 4 mieszkania w każdym z nich. Metraże na osiedlu Rudy Rydz wynoszą 50 – 90 m2. Podobnie jak na terenie Czerwonej Jarzębiny, mieszkańcy mają tu swoje ogródki, miejsca postojowe w cenie mieszkania i możliwość aranżacji kominka.

Pozostałe inwestycje budowane przez Dolcan w ramach mieszkań bezczynszowych to Kamyk Zielony, Konik Polny oraz Pasikonik. Inwestor zapowiada przygotowanie kolejnych projektów z tego segmentu m.in.  budowę II etapu osiedla Czerwona Jarzębina – będzie to kolejne 46 mieszań w metrażach 79 – 110 m2. Mieszkania bezczynszowe, choć są nowością, a nawet rewolucją na rynku nieruchomości i budzą wiele pytań, to szybko zyskały popularność wśród klientów.


źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *