Bezpieczeństwo zawsze pod ręką – barierki systemowe firmy KRAUSE

Zadaniem pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniej ochrony pracownikom wykonującym czynności na wysokości. Do środków ochrony indywidualnej zaliczana jest odzież ochronna, odpowiednie obuwie, a także kask oraz szelki zabezpieczające. Elementami ochrony systemowej są barierki i balustrady stosowane w magazynach i halach produkcyjnych, w tym przy projektowaniu przejść i dojść do linii produkcyjnych. Firma KRAUSE oferuje najwyższej jakości barierki systemowe, które pozwalają wytyczać drogi komunikacyjne w zakładach przemysłowych oraz stwarzać bezpieczne miejsce pracy w każdym środowisku.

Zgodnie z definicją praca wykonywana na wysokości powyżej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi uznawana jest za pracę na wysokości. Przepisy nakazują, aby miejsce takich działań było odpowiednio zabezpieczone, a pracownik chroniony przed upadkiem. Podstawowymi elementami zabezpieczającymi są barierki systemowe, które nie tylko wyznaczają granice powierzchni roboczej, ale także stanowią ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami podczas pracy. Zastosowanie barierek ma szczególne znaczenie w zakładach przemysłowych, przy maszynach produkcyjnych i urządzeniach, jak również na przejściach i dojściach do linii produkcyjnych czy sortowniczych. Firma KRAUSE, producent konstrukcji specjalnych dla przemysłu, oferuje barierki systemowe zbudowane z rur aluminiowych o średnicy zewnętrznej 40 mm oraz szeroką gamę elementów łączących i mocujących. Elementy te umożliwiają przygotowanie balustrad spełniających wszelkie europejskie normy wytrzymałościowe. Mnogość dostępnych detali pozwala na przygotowanie indywidualnych konstrukcji dopasowanych rozmiarem do potrzeb i specyfiki zakładu produkcyjnego czy hali magazynowej. Zastosowanie połączeń śrubowych bez konieczności spawania obniża koszt montażu barierek, jak również ułatwia ich późniejszą konserwację lub naprawę. Wszystkie komponenty składające się na barierki systemowe firmy KRAUSE posiadają certyfikaty TÜV i spełniają normy obciążeniowe. Standardowo barierki systemowe KRAUSE dostępne są w kolorze naturalnego aluminium. Istnieje jednak możliwość wykonania barierek malowanych proszkowo w kolorach z palety RAL oraz odpowiedniego zabezpieczenia tak, aby mogły być one montowane w różnych środowiskach pracy.

Systemowe barierki firmy KRAUSE umożliwiają zabezpieczenie stanowiska pracy na wysokości, wyodrębnienie stref niebezpiecznych i ciągów komunikacyjnych w zakładach produkcyjnych, hali magazynowej czy centrum logistycznym. O zastosowaniu tego rodzaju elementów powinien pamiętać pracodawca, gdyż to on zobowiązany jest do zapewniania systemu ochrony zbiorowej dla swoich pracowników. Indywidualnie dobrane i zaprojektowane balustrady pozwolą przygotować bezpieczne stanowisko pracy.

KRAUSE Sp. z o.o.

ul. Stalowa 10

58-100 Świdnica

Tel. +48 (74) 851-88-00

Telefax +48 (74) 851-88-18

www.krause-systems.pl

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Firma KRAUSE została założona 1900 roku w Alsfeld (Hesja) i może poszczycić się już ponad 110-letnią tradycją w konstruowaniu i produkcji wyposażenia ułatwiającego pracę na wysokości. W tym czasie przedsiębiorstwo rozwinęło się do działającej na skalę międzynarodową grupy przedsiębiorstw z kolejnymi zakładami produkcyjnymi otwieranymi na Węgrzech i w Polsce. Produkty firmy KRAUSE wyznaczają nowe wzorce w zakresie funkcjonalności, łatwości obsługi i bezpieczeństwa pracy. Konstruktorzy firmy KRAUSE szczególną wagę przywiązują do innowacji oraz praktycznych rozwiązań. Niepowtarzalność produktów jest istotnym elementem filozofii firmy. Pozwoliło to uzyskać liczne krajowe i międzynarodowe patenty oraz prawa chronione. O jakości firmy KRAUSE świadczą liczne nagrody krajowe i międzynarodowe. Profesjonalna obsługa projektów oraz doskonały serwis posprzedażowy powoduje, że firma KRAUSE jest silnym i niezawodnym partnerem dla swoich Klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *