Brodzik prysznicowy – jak wybrać odpowiedni?

Wybierając brodzik prysznicowy należy uwzględnić szereg różnych aspektów – wymiary, głębokość, czy materiał, z którego jest wykonany. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oraz jak wybrać odpowiedni model.

Wśród mnogich rodzajów i różnorodnych kształtów brodzików do kabin prysznicowych głównym kryterium wyboru jest kształt oraz wymiary miejsca w łazience, gdzie zostanie umieszczona kabina. Jeśli kabina ma być półokrągła, brodzik dobieramy do promienia kabiny – standardowe wymiary to R500 (500 mm) lub R550 (550 mm). Jeśli kabina ma kąty proste, wybieramy brodzik kwadratowy lub prostokątny. Warto jednak, aby brodzik odpowiadał potrzebom wszystkich domowników oraz pasował stylem do reszty wnętrza łazienki. Aquaform proponuje szeroki wybór najwyższej jakości brodzików, wyprodukowanych w Polsce.

Bezpieczeństwo i komfort – głębokie brodziki Standard (promień R500) lub Plus 550 (promień R550)

Głęboki brodzik z serii Standard zapewni wygodę i komfort kąpieli nie tylko osobie dorosłej, ale także maluchom. Siedzisko ułatwia bezpieczną kąpiel dziecku, a dzięki temu, że brodzik jest głęboki, może z powodzeniem zastąpić wanienkę dla niemowlaka. W głębokim brodziku możemy też zrobić szybkie pranie ręczne delikatnych tkanin. Odpływ fi-50 stosowany do wysokich brodzików sprawia, że woda spływa w optymalnym tempie.

Równie funkcjonalny i wygodny jest głęboki brodzik Plus 550. Ma szersze siedzisko, dzięki czemu swobodnie może na nim usiąść osoba starsza. Siedzisko może służyć również jako dodatkowa półeczka na kosmetyki i przybory toaletowe. Obydwa brodziki wykonane są z wysokiej jakości akrylu. W zestawach są nóżki i wsporniki. Wysokość głębokich brodzików Standard i Plus 550 to 260 mm, głębokość – 240 mm. Dostępne są dwa standardowe rozmiary – 800 i 900 mm. Do każdego z nich dostępna jest odpowiednia obudowa, którą można zastąpić np. mozaiką, pasującą do wystroju łazienki.

Nowoczesność i design – superpłytkie brodziki Plus 550 i Delta

Planując przestrzeń kąpielową w łazience warto wziąć pod uwagę to, jaką dokładnie przestrzeń możemy na nią przeznaczyć. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. superniskie, wystające zaledwie kilka cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego charakteru oraz są odpowiednie do wysokich kabin. Np. superniski brodzik Aquaform Delta jest dostępny w wersji kwadratowej oraz półokrągłej. Jego wysokość to zaledwie 3,5 cm, ale zagłębia się na 5 cm. Ma bardzo nowoczesny, interesujący wygląd. Wykonany jest z białego akrylu, jest także bardzo trwały i łatwy do utrzymania w czystości. Dla kabin półokrągłych z promieniem R550 natomiast odpowiedni będzie brodzik Plus 550 mający 3,5 cm wysokości i zaledwie 2,5 cm głębokości. W niskich brodzikach stosowane są odpływy o rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko i nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to świetna propozycja dla osób lubiących nowoczesny design.

Firma Aquaform proponuje także brodziki wyższe, ze zintegrowaną obudową, które są tak samo płytkie – takie modele są dobrym rozwiązaniem dla osób, które marzą o płytkim brodziku, natomiast nie mają możliwości lub nie chcą podkuwać posadzki w celu zamontowania syfonu, co jest niezbędne przy montażu brodzików superniskich.

Nowoczesne brodziki prostokątne

Jeśli mamy w łazience możliwość zamontowania kabiny prostokątnej, otrzymamy większą powierzchnię dla brodzika. Możemy wtedy zastosować kabinę prostokątną (asymetryczną) lub stworzyć przestrzeń kąpielową za pomocą ścianki kabinowej i drzwi, a nawet jedynie drzwi, jeśli dysponujemy wnęką. Np. do kabiny stworzonej za pomocą ścianki Aquaform HD Collection 90 mm i drzwi kabinowych 1200 mm pasują brodziki Vico i Versus. Takie rozwiązanie daje komfortową przestrzeń kąpielową, a szklane tafle sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe.

Wszystkie produkty Aquaform są do nabycia w sklepach specjalistycznych na terenie całej Polski. Pełna lista punktów dystrybucyjnych dostępna jest na stornie internetowej Aquaform.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *