Bądź spokojny podczas urlopu: inteligentny domofon ochroni dom

Trwające ferie powodują, że wielu z nas aż do końca lutego może być nieobecnych w domu. Co zrobić, by zimowe szaleństwo było wolne od troski o nasze cztery kąty, które w tym okresie mogą być bardziej niż zwykle narażone na włamania i kradzieże? Wystarczy mieć iPhone’a, iPada lub inne urządzenie z systemem Android.

Zimowy urlop na stokach narciarskich albo po prostu na innym wyjeździe turystycznym z dala od domu, nie musi wcale oznaczać braku kontroli nad bezpieczeństwem naszego domu. Dzięki nowoczesnym aplikacjom na urządzenia mobilne takie jak smartfon lub tablet, możemy na bieżąco śledzić co dzieje się wokół naszej posesji.

Kontrola ze stoku

Urządzenie Domophone, które wypuściła na rynek firma Ac Software współpracuje z urządzeniami mobilnymi dzięki aplikacji, co pozwala nie tylko monitorować, to co się dzieje w otoczeniu naszego domostwa, ale również umożliwia prowadzenie rozmów z gośćmi, którzy nas odwiedzili, nagrywanie obrazu i sterowanie bramą wjazdową z każdego miejsca na świecie. Jak działa urządzenie, dzięki któremu dowiesz się kto przychodzi, nawet jeśli nie ma cię w domu? W bardzo prosty sposób – aplikacja zainstalowana na naszym telefonie pozwala, aby videodomofon zamontowany na furtce połączył się z naszym smartfonem lub tabletem. Aplikacja uruchomia się w momencie, kiedy ktoś dzwoni do naszych drzwi, po czym na naszym telefonie wyświetla się obraz z kamery. Możemy wówczas porozmawiać z gościem, a także wpuścić go na terenie posesji, dzięki funkcji sterowania zamkiem bramy wjazdowej.

Wielki brat w telefonie

Jeśli w danym momencie nie możemy odebrać połączenia, jedna z funkcji Domophone pozwoli nagrać obraz z kamery, który będziemy mogli odtworzyć w wolnej chwili i sprawdzić kto nas odwiedził. Urządzenie zarejestruje aż 100 nagrań i 500 zdjęć. Naszym videodomofonem możemy sterować za pomocą iPhone’a, iPada, a także innych urządzeń z systemem Android, a także komputerem z systemem Windows. Z videodomofonem można połączyć się za pomocą sieci GDGE, 3G lub 4G. Możliwa jest także instalacja aplikacji na kilku telefonach, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli swobodnie odbierać połączenia z domem.

Zestaw składa się w zasadzie z dwóch elementów – videodomofonu, który instaluje się przy furtce oraz aplikacji na telefon, która pozwala zobaczyć i porozmawiać z gościem odwiedzającym nasz dom. Videodomofon wyposażony jest w: kamerę, oświetlenie, głośnik, mikrofon oraz przycisk wywołania, po naciśnięciu którego aplikacja łączy się z telefonem, a na jego ekranie wyświetla się obraz z kamery. Aby cały proces mógł zakończyć się sukcesem, videodomofon musi być jedynie podłączony do zasilania i połączony z domową siecią WiFi lub przez kabel ethernetowy. Produkt występuje w trzech wersjach kolorystycznych: stal szlachetna, jasny brąz, złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *