PIXERS zajął całą powierzchnię komercyjną we wrocławskiej Rezydencji Piasek

Firma PIXERS, specjalizująca się w sprzedaży dekoracji ściennych wynajęła 500 mkw. powierzchni komercyjnej w luksusowym wrocławskim apartamentowcu – Rezydencji Piasek. Na parterze budynku powstaną biura i show room z widokiem na Odrę, gdyż budynek położony jest na skraju historycznej Wyspy Piasek.

PIXERS zajął całość powierzchni przeznaczonej w Rezydencji pod cele komercyjne. Z okien biura i show roomu – w których zaprezentowana zostanie cała oferta sklepu internetowego pixers.pl – roztaczać się będzie panoramiczny widok na rzekę oraz wrocławskie Stare Miasto. – Wybierając nowe biuro, kierowaliśmy się przede wszystkim jego lokalizacją. Rezydencja Piasek położona jest w najpiękniejszej części Wrocławia – przyznaje Maciej Białek, założyciel pixers.pl.

Najemca, zatrudniający obecnie ponad 60 osób, zajął w sumie 500 mkw. powierzchni na parterze. PIXERS to sklep internetowy z największym na świecie katalogiem dekoracji ściennych. Od 2010 r. firma sprzedała ponad 1 mln mkw. fototapet, naklejek i plakatów. Kilka miesięcy temu oferta została poszerzona także o meble modułowe, ostatnio do sprzedaży wprowadzono również tekstylia.

Jak zaznacza Maciej Białek, wszystkie dekoracje ścienne wykonywane są przy użyciu ekologicznego druku. Firma z dużym poszanowaniem podchodzi też do środowiska pracy, stąd nowe biuro zlokalizowano w Rezydencji Piasek, która położona jest tak blisko wody, i w spokojnym, cichym otoczeniu. – Bliskość natury była dla nas również inspiracją w procesie wykończenia budynku. Zainstalowane tu systemy sprawiają, że jest on bardzo przyjazny dla środowiska – informuje Jacek Łozowski, prezes spółki JG Inwestycje, która zrealizowała projekt.

Dla PIXERS, firmy która działa w sferze designu i wystroju wnętrz ważny był fakt, że apartamentowiec klasyfikowany jest jako budynek klasy premium. – Powierzchnia spełniła nasze oczekiwania także pod względem zagospodarowania wnętrza budynku. Otwarta, duża przestrzeń pozwoliła architektowi na stworzenie projektu perfekcyjnie dopasowanego do potrzeb naszego zespołu – przyznaje Białek.

Rezydencja Piasek zlokalizowana jest na wrocławskim Ostrowie Tumskim. To kameralny, prestiżowy apartamentowiec, w którym ceny wahają się od 15 do 20 tys. zł za mkw. w wysokim standardzie deweloperskim. W inwestycji znajduje się jedynie 20 apartamentów o powierzchniach od 43 do 150 mkw. Większość mieszkań posiada 2 łazienki. Budynek i poszczególne apartamenty wyposażone są w system inteligentnego zarządzania (pełne sterowanie poprzez komputer m.in. ogrzewaniem, chłodzeniem, zewnętrznymi żaluzjami). Deweloper i architekci – znana wrocławska pracownia Dziewoński-Łukaszewicz – postawili na luksusowe wykończenie. Użyte zostały m.in. marmur i granit w hallu wejściowym i na klatkach schodowych, fasada budynku wykonana została z pełnej cegły starobrowarnej, a dach wykończony dachówką niemieckiej firmy Meyer Holsen z dożywotnią gwarancją. Zastosowano także najdroższy rodzaj stolarki okiennej – okna aluminiowe. Choć Rezydencja Piasek w sprzedaży jest zaledwie kilkanaście miesięcy nabywców znalazła już blisko połowa apartamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *