Dom pod kontrolą – mobilne aplikacje na Androida, które ułatwią Ci życie

Czy każdego dnia masz wrażenie, że sprawy domowe wymykają ci się z rąk? Zapominasz załatwić wizytę u lekarza, nie kontrolujesz tego co się dzieje w domu podczas nieobecności, a może w końcu warto byłoby okiełznać kwestie finansowe? Mamy na te i inne problemy proste rozwiązanie. Poniżej sześć przydatnych mobilnych aplikacji, które ułatwią zarządzanie sprawami domowymi. Wszystko załatwisz przez telefon!

Dzięki nim zadbasz o bezpieczeństwo swojego domu, okiełznasz kwestie finansowe, ulepszysz funkcjonowanie swojego osiedla i miasta oraz skrócisz czas planowania zakupów i umawiania się do lekarza.

Problem: ginące paragony

Aplikacja: To co moje

Kupujesz dużo i masz problem z przechowywaniem paragonów? Czy może zarządzanie i kontrola domowym budżetem bywa kłopotliwe zwłaszcza przy tak szalonym pędzie, w jakim żyjemy? Osoby, którym zależy na monitorowaniu czy archiwizacji wydatków mogą skorzystać z prostej aplikacji, która pozwala gromadzić paragony w wersji elektronicznej. Za pomocą aplikacji możemy skanować nasze dowody zakupu i w ten sposób je przechowywać. To nie tylko rozwiązanie dla gubiących się i blaknących z czasem papierków, które chcemy zatrzymać m.in. na czas obowiązywania gwarancji, ale również na kontrolę wydatków, które możemy zsumować np. na koniec każdego tygodnia czy miesiąca. W przypadku zniszczenia czy zagubienia telefonu użytkownik może po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się odzyskać swoje dowody zakupu.

Problem: kontrola domu i otoczenia

Aplikacja: Domophone firmy Ac Software

Aplikacja Domophone umożliwia połączenie się za pomocą urządzeń mobilnych, jak: iPhone, iPad,
a także innych urządzeń z systemem Android oraz komputera z systemem Windows z domofonem zamontowanym przy furtce. W łatwy sposób, posługując się telefonem mamy wgląd w to, kto nas odwiedza podczas naszej nieobecności, więc przebywanie z dala od domu nie oznacza utraty kontroli nad tym, co się wokół niego dzieje. Użytkownik może porozmawiać z gościem czekającym pod domem, otworzyć mu furtkę i wpuścić na posesję lub nawet w razie potrzeby zdalnie zamknąć bramę wjazdową, jeśli okaże się, że zapomniał zrobić to wcześniej. W ten sposób chronimy posesję i dom przed wstępem osób niepożądanych. Aplikacja umożliwia nadzór bezpieczeństwa naszego domui podwórka poprzez zdalne zarządzanie pewnymi obszarami związanymi z dostępem. Gdy nie możemy porozmawiać z gościem, aplikacja pozwoli utrwalić do 100 nagrań i 500 zdjęć. Produkt AC SOFTWARE wykorzystuje także trzykanałowe powiadomienia w tym apple PUSH.

Problem: brak kontroli nad domowymi finansami

Aplikacja: Money Lover

Jeśli co miesiąc po sprawdzeniu stanu konta czujesz się jakby ktoś się na nie włamał i obrabował ze środków to czas pomyśleć o bieżącej kontroli tego ile wydajesz. W tym celu przyda Ci się aplikacja Money Lover, która ma za zadanie pomóc w bieżącym zarządzaniu swoim portfelem i pozwala ogarniać stan twoich środków pieniężnych. Funkcja dodawania przychodów, uwzględniania wydatków (tych już poczynionych i tych zaplanowanych), podgląd ogólnego stanu rachunku, który prezentuje transakcje i obecny stan konta. W ten sposób możemy kontrolować poszczególne wydatki – na jedzenie, zabawę i relaks, zdrowie, zakupy, podróże, edukację oraz wszystkie inne cele.
A wszystko to zarządzamy poprzez wygodny panel: zobowiązania, budżet, oszczędności oraz wydarzenia. Ten ostatni pozwoli nam np. kontrolować wydatki związane z konkretną inicjatywą – zakupem prezentów bożonarodzeniowych, wydatkami szkolnymi na dzieci czy wakacjami.

Problem: usprawnienie lokalnej społeczności

Aplikacja: Alertownik

Dla tych co lubią czuć się dobrze doinformowani o tym co się dzieje w ich najbliższej okolicy przyda się Alertownik. Z jego pomocą zgłosimy wszystkie istotne dla mieszkańców danego osiedla, miasta czy regionu nieprzewidziane problemy, które zauważyliśmy, jak np. niedziałająca sygnalizacja świetlna, utrudnienia komunikacyjne, uszkodzony chodnik czy inne awarie i sytuacje utrudniające życie mieszkańców. Zaletą korzystania z aplikacji jest to, że zgłaszane problemy kierowane są do odpowiednich instytucji. Za jej pomocą możemy również proponować rozwiązania, które naszym zdaniem ułatwią funkcjonowanie lokalnej społeczności. Zgłaszanie problemów podzielono na cztery główne kategorie: infrastrukturę, środowisko, inicjatywę oraz pozostałe.

Problem: umówienie wizyt lekarskich

Aplikacja: Znany lekarz

Prosty sposób dla zabieganych, którzy potrzebują szybko umówić się na wizytę do lekarza, a nie mają dostatecznie dużo czasu, aby szukać wśród gąszczu internetowego specjalistów i dzwonić do kolejnych z zapytaniem o wolny termin. Aplikacja umożliwia szybkie wyszukanie lekarza i umówienie wizyty w wybranym terminie. Funkcja lokalizacji pozwala z kolei znaleźć najlepszego lekarza
w najbliższej okolicy.

Problem: planowanie zakupów

Aplikacja: Blix

Dobry sposób na organizację domowych zakupów i śledzenie promocji. Aplikacja Blix pozwala przeglądać w telefonie aktualne promocje w największych sieciach sklepów i restauracji: Biedronka, Lidl, Rossmann, McDonald’s, Reserved, Tesco, Real, Media Expert, Pepco, Cropp, House czy KFC.
W ten sposób oszczędzamy mnóstwo czasu, który poświęcilibyśmy na przeglądanie wszystkich papierowych gazetek. Za pomocą aplikacji zrobimy to błyskawicznie. To również dobry sposób, by zaplanować co na obiad, jeśli akurat nie mamy pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *