Najwybitniejsi polscy architekci porozmawiają o śmierci architektury

Czy architektura współczesna jest jeszcze sztuką? Czy architekt jest dziś tylko dostawcą usług, a dawne ambicje bycia prekursorem nowych trendów i mód są w przypadku tego zawodu już nieaktualne? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już 23 października o godz.18:00 w auli WSEiZ gdzie odbędzie się debata „Śmierć architektury” organizowana przez Grupę Sztuka Architektury. Czołowi polscy architekci pochylą się nad tematem miejsca architektury we współczesnym świecie oraz roli architekta na rynku.

Pretekstem do dyskusji będzie wywiad z prof. Martą Leśniakowską opublikowany w wiosennym numerze cyfrowego kwartalnika „Krytyka Architektury”. Prof. Leśniakowska z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, wybitna znawczyni architektury współczesnej, stwierdziła w nim m.in.: „Architektura umiera. Zabija ją pragmatyzm. Jeżeli jest dla niej jakaś nadzieja, to tylko w rzeczywistości wirtualnej, niematerialnej”.

Czy tak jest w istocie? Oprócz prof. Leśniakowskiej będą na ten temat dyskutować wybitni polscy architekci: prof. Ewa Kuryłowicz z pracowni APA Kuryłowicz, arch. Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci, dr Bolesław Stelmach z pracowni Stelmach i Partnerzy oraz Michał Piasecki ze studia Bridge. Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Sołoducha z Grupy Sztuka Architektury – grupy portali tematycznych skierowanych do architektów, architektów wnętrz i architektów krajobrazu, która jest organizatorem spotkania.

Z dyskusji będzie prowadzona także transmisja internetowa, na którą można zapisać się już na portalu sztuka-architektury.pl.

Debata „Śmierć architektury?” – wstęp wolny

23 października 2013, godz. 18:00

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, aula nr 25

ul. Rejtana 16

Zapisz się na bezpłatną transmisję: http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=37802

Aktualny numer e-magazynu Krytyka Architektury: www.krytyka-architektury.info

Grupa Sztuka Architektury to grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze, skierowanych do profesjonalnych architektów, projektantów wnętrz i architektów krajobrazu. W jej skład wchodzą wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.

Fot.1 Plakat webinariów

 

Fot.2 Okładka e-magazynu Krytyka Architektury

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *