Szukasz mieszkania? Możesz znaleźć o wiele więcej. Deweloperzy, zwłaszcza w okresie letniego zastoju, kuszą przywilejami. Promocje, upusty, prezenty czekają na klientów. Na tych bardziej wymagających- także proekologiczne rozwiązania.
Odwołanie się do wizji spokojnego życia w nowoczesnym budynku, w otoczeniu zieleni i wśród przyjaznych sąsiadów już nie wystarcza, by zachęcić klienta do zamieszkania w danym miejscu. Deweloperzy szukają coraz oryginalniejszych pomysłów na promocję swoich inwestycji. Wbrew pozorom recepta na sukces wcale nie jest prosta. Wymaga wysiłku i nie lada kreatywności. W narastającym szumie informacyjnym najważniejsze staje się przyciągnięcie uwagi. A co może zachęcić do kupna mieszkania? Okazuje się, że nadspodziewanie wiele. Przede wszystkim liczy się efekt zaskoczenia.
W stronę decyzji
Można go osiągnąć na różne, mniej lub bardziej oryginalne sposoby. Kanoniczne są już takie pomysły jak darmowe wykończenie kuchni, ekspertyza dekoratorów wnętrz czy architektów, pokrycie kosztów przeprowadzki, czy miejsce parkingowe. Oprócz tego typu beneficjów, standardem stają się zniżki do wybranych sklepów, a także karnety do gabinetów kosmetycznych, a nawet klubów. Wiele można by powiedzieć o samej oprawie akcji promocyjnych. Uświetniają je występy gwiazd, pokazy specjalnych umiejętności czy sztuk walki. Akcja staje się widowiskiem, show, które ma wzbudzić jak największe zainteresowanie, zaangażować widzów do współudziału i aktywności. Promocja mieszkania przyjmuje formę wielokierunkowego eventu.
Środowisko korzysta
Firmy deweloperskie znalazły propozycje nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Na uwagę zasługuje zwrot ku ekologii. Stała się ona dobrym punktem wyjścia dla branży, która potrzebowała uatrakcyjnienia swojej oferty. W dobie przesytu tradycyjnymi formami przyciągania klientów, ekologia jest dobrym pomysłem, bo pozwala na uzyskanie złotego środka- połączenie tego, co korzystne z tym, co pożyteczne. Jeśli ekologicznie jeść, jeździć, ubierać się, to dlaczego nie mieszkać? Z takiego założenia wyszli najwięksi deweloperzy. Proponują rozwiązania zmierzające do podniesienia standardu życia, obliczone na długofalową oszczędność i propagowania modnego „eko” wizerunku. – W trosce o środowisko i o komfort mieszkańców naszych osiedli, wprowadziliśmy ekologiczne, podziemne zbiorniki na odpady. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta. Składa się na nią betonowy silos oraz kontener skonstruowany w oparciu o najbardziej nowoczesne technologie produkcji polietylenowej. Ich obsługa niczym nie różni się od tradycyjnych pojemników na śmieci – mówi Tomasz Wnuk dyrektor ds. handlowych w firmie Kalbud Deweloper. Takie rozwiązanie zostało zastosowane na Osiedlu Kalinowym w podpoznańskiej Rokietnicy. W okresie 5 lat wybudowano tam 19 dwupiętrowych budynków, w których znajduje się 428 lokali, zamieszkałych już przez ponad 1.000 mieszkańców. Generalnym wykonawcą Osiedla Kalinowego była firma Hochtief Polska S.A. Obecnie w sprzedaży zostało ostatnich 7 mieszkań o powierzchni od 52 do 59 mkw. Ich ceny zaczynają się już od 182 600 zł brutto, co kwalifikuje je do programu Rodzina na Swoim.
Dbanie o prawidłową gospodarkę odpadami to tylko jedno z możliwych rozwiązań, na jakie decydują się deweloperzy. Tworzy się specjalne rowerownie, propagując dzięki temu zmniejszenie emisji spalin do atmosfery i zdrowy tryb życia. Standardem stają się alternatywne źródła energii, zaopatrzenie mieszkań w kolektory słoneczne znacznie obniża koszty ich użytkowania. Same mieszkania konstruowane są tak, by do pokoi docierało jak najwięcej światła słonecznego. Ponadto deweloperzy dbają o tereny zielone wokół domów czy osiedli, niektórzy tworzą niewielkie parki lub jeziorka. – Proekologiczne budownictwo jest jednym z naszych priorytetów. Zmierzamy do efektywnego wykorzystania energii . Staramy się, aby nasi klienci mieszkali w budynkach oszczędzających energię i ciepło, zbudowanych z najlepszych, nieszkodliwych dla środowiska materiałów. Co ważne, klienci mogą skorzystać z dodatkowo płatnego „Eko” pakietu, w ramach którego można wybrać pompę ciepła, kolektory słoneczne bądź rekuperator, urządzenie, które umożliwia odzyskanie ciepła z powietrza – mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwa A.Grzegorczyk. Te zalety wykorzystają mieszkańcy osiedla Kameralnego zlokalizowanego na ulicy Glebowej w Poznaniu, gdzie powstają wille miejskie o powierzchni od 105,9 do 121,5 mkw w cenie od 571 tys. zł brutto.
– Dodatkowo w pobliżu osiedla powstaje kanalizacja sanitarna, która poprawi stan środowiska naturalnego i poziom czystości wód powierzchniowych. A wszystko dzięki wykorzystaniu technologii odprowadzania ścieków nowymi sieciami do oczyszczalni –dodaje Paweł Grzegorczyk.
Proekologiczne budownictwo staje się już wyznacznikiem standardu życia. Życia wygodnego i świadomego, cechującego społeczeństwa rozwinięte. Jak przewidują specjaliści to, co dzisiaj uznawane jest za budownictwo ekologiczne, za 25-30 lat będzie normą. Warto docenić wysiłki przedsiębiorców zmierzające do propagowania ekologicznych, zdrowych i harmonijnych rozwiązań, bo są one koniecznością budownictwa, która zapewni przyszłość naszej planecie.
PR