Atrakcyjny wygląd elewacji to nie tylko umiejętne łączenie kolorów. Dziś inwestorzy i wykonawcy coraz odważniej sięgają po połączenia różnego rodzaju materiałów, a wciąż rosnącą popularnością cieszą się wykończenia z naturalnych surowców. Wśród tego typu propozycji warto zwrócić uwagę na frezowaną, wodoodporną sklejkę elewacyjną firmy SKLEJKA-EKO S.A.. To wytrzymałe i łatwe w montażu rozwiązanie pomoże w nadaniu elewacji indywidualnego stylu, przy jednoczesnym podkreśleniu ekologicznego charakteru budynku.

Połączone warstwy sklejki elewacyjnej tworzą materiał o wielu zaletach i wszechstronnym zastosowaniu. Produkt firmy SKLEJKA-EKO S.A. to ciekawa propozycja wśród materiałów stosowanych w sidingu ścian, czyli metodzie wykańczania i zabezpieczania tych powierzchni przed efektami oddziaływania czynników atmosferycznych.

Natura zawsze dobrze widziana

Wzrastająca moda na ekologiczne rozwiązania zaznacza się także w architekturze. Naturalna uroda i dobre właściwości materiału są dla inwestorów i wykonawców istotnymi argumentami przy poszukiwaniu atrakcyjnych i alternatywnych metod aranżacji najbardziej widocznych części budowli. Sklejka elewacyjna firmy SKLEJKA-EKO S.A. to mocny i wytrzymały surowiec, a nieregularnie rozmieszczone słoje i charakterystyczne cieniowania wizualnie ocieplają elewację.

Wykonana z drewna sosnowego sklejka elewacyjna dostępna jest w wersji szlifowanej albo szczotkowanej. Ta druga metoda wykończenia zewnętrznej powierzchni jeszcze mocniej podkreśla naturalną fakturę drewna, ukazując jego głębsze warstwy o większej gęstości. Niepowtarzalne wzory stają się wyjątkową dekoracją elewacji, którą dodatkowo można barwić, impregnować i lakierować dostępnymi na rynku produktami przeznaczonymi do drewna.

Łatwo, szybko i na lata

Specjalna konstrukcja paneli umożliwia ich szybki i łatwy montaż. Każdy arkusz posiada na bokach zakładki, które zapewniają idealne połączenie poszczególnych elementów sklejkowej elewacji. Konstrukcję mocuje się za pomocą nierdzewnych wkrętów do drewna 3×30 mm na stelażu wykonanym z wodoodpornych listew podkładkowych. Dobór elementów wykończenia takich, jak kątowniki i maskownice uzależniony jest już od inwencji wykonawcy i może być dostosowany do bardziej nowoczesnego lub tradycyjnego charakteru budynku.

Arkusze dostępne są w praktycznych formatach 2500×1250 mm i 2500×625 mm. Ich powierzchnia jest frezowana co 100 mm szerokimi na 10 mm rowkami o głębokości od 3 do 5 mm. 5-warstwowa sklejka elewacyjna z oferty SKLEJKA-EKO S.A. odznacza się dużą wytrzymałością na zginanie, wynoszącą 40-50 MPa wzdłuż i 30-45 MPa w poprzek włókien, a gęstość grubego na 9 lub 12 mm materiału wynosi od 550 do 600 kg/m³. Dobrze zabezpieczona powierzchnia, poddawana okresowej konserwacji co 5-10 lat, będzie długo cieszyć oko estetycznym wyglądem. Wykonane ze sklejki firmy SKLEJKA-EKO S.A. elementy elewacji posiadają także właściwości wygłuszające i termoizolacyjne, które dodatkowo wzmocnić można poprzez umieszczenie w przestrzeni między ścianą a elewacją uzupełniających materiałów izolujących.

Sklejka elewacyjna produkowana przez firmę SKLEJKA-EKO S.A. to oryginalny i praktyczny pomysł na atrakcyjne wykończenie elewacji dowolnego budynku. Łatwość i szybkość montażu w połączeniu z dużą wytrzymałością powodują, że poszukując ciekawych rozwiązań architektonicznych warto zainteresować się nowością ostrowskiego producenta. Ekologiczny wyrób daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, dobrze łącząc się z najróżniejszymi materiałami, począwszy od zwykłych tynków i cegły, na szkle i metalu kończąc.

Sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. strukturyzowana, wymiary 2500mmx1250mm oraz 2500mmx625mm, naturalna, grubość 9 mm cena 27 zł netto/mkw;

Sklejka elewacyjna EKO-FREZ firmy SKLEJKA-EKO S.A. ustrukturyzowana naturalna, wymiary 2500mmx1250mm oraz 2500mmx625mm, grubość 12 mm cena 37 zł netto/mkw;

Za dopłatą dostępna w 20 najpopularniejszych kolorach.

SKLEJKA-EKO S.A.

ul. Reymonta 35

63-400 Ostrów Wielkopolski

Tel.: +48 (62) 735 53 00

Fax: +48 (62) 735 53 08

e-mail: sekretariat@sklejkaeko.pl

www.sklejkaeko.pl

 

SKLEJKA-EKO S.A. jest firmą z ponad 100-letnią tradycją w branży drzewnej. Pod koniec 2013 roku wprowadziła jako pierwsza firma w Polsce linię do strukturyzacji. Dzięki innowacyjnej technologii przygotowała sobie odpowiednie zaplecze do wytwarzania niepowtarzalnych i nowatorskich modeli sklejek z naturalnego drewna, które cechuje wyjątkowa estetyka i wysoka jakość. Firma cieszy się ogromnym uznaniem w Europie Zachodniej i Skandynawii, zdobywając coraz większą popularność również na rynku polskim. Rocznie produkuje ok. 25 tys. m3 sklejki, dostarczając wyroby dla przemysłu meblowego, samochodowego, kolejowego, branży budowlanej oraz stolarki budowlanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *