budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Drzwi, brama, a może brama z furtką...

2011-06-01

Do garażu wjeżdżamy samochodem, a wchodzimy do niego drzwiami – to rozwiązanie dość logiczne i najbardziej popularne. Jednak wybór odpowiedniej możliwości wejścia wcale nie jest prostym zadaniem.


Na co zwrócić uwagę, o czym warto pomyśleć i jak dopasować najlepszą metodę tak, by nie natknąć się na pułapkę - wyjaśnia Michał Baranowicz – Dyrektor Zarządzający firmy Normstahl Polska, jednego z liderów wśród producentów bram garażowych.

Zdecyduj się na bramę garażową z furtką

Brama garażowa z furtką pozwala na wiele udogodnień, przede wszystkim w momencie, kiedy osoba chce jedynie wejść do garażu. Nie musi bowiem otwierać całej bramy. Dodatkową zaletą takiego systemu jest również to, że drzwi wbudowane są w bramę, bądź znajdują się w jej pobliżu, co tworzy intuicyjny i przyjazny użytkującemu układ przestrzenny. „Niestety, to rozwiązanie też ma swoje minusy. Konstrukcja wkomponowanej furtki może burzyć harmonię bramy i zdecydowanie odbija się na designie całości” – wyjaśnia Michał Baranowicz, ekspert z firmy Normstahl. Dodatkowo furtka nie zawsze daje poczucia bezpieczeństwa. Dlatego warto pomyśleć o drzwiach z dodatkowym zabezpieczeniem, które nie będą kusiły potencjalnych złodziei.

Otwórz bramę garażową

Brama garażowa segmentowa boczna to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń oraz dużych pojazdów. Jest funkcjonalna, estetyczna oraz łatwa w obsłudze. Można dopasować ją kolorystycznie do budynku lub zdobyć się na szaleństwo i odróżnić ją od całości, dodając finezji naszemu otoczeniu. Sami możemy zdecydować, z której strony brama będzie się otwierać. Przy wchodzeniu do garażu udogodnieniem jest wybór bramy segmentowej bocznej, którą wystarczy tylko delikatnie uchylić, aby przygotować wejście. „Wszystkie rodzaje bram oraz ich przemyślana konstrukcja są po to, by podczas otwierania i zamykania nie odczuwać dyskomfortu. Brama boczna dodatkowo pozwala wchodzić do garażu bez konieczności odsuwania wszystkich paneli, co zdecydowanie podnosi komfort jej użytkowania ” – wyjaśnia Michał Baranowicz, z firmy Normstahl. Instalacja bramy garażowej ma wiele zalet - jedną z nich, widoczną na pierwszy rzut oka, jest wszechstronność. Brama daje nam więcej przestrzeni do zagospodarowania, jest łatwa w obsłudze oraz cicha. Co więcej, izolowane panele pozwalają zachować szczelność garażu i tym samym oszczędzać energię zimą, a latem chronią przechowywane auto czy inne przedmioty przed pyłem unoszącym się w powietrzu.

Zamontuj osobne drzwi prowadzące do garażu

Trzecie rozwiązanie, czyli brama garażowa i osobne drzwi prowadzące do garażu, można stosować w dużych pomieszczeniach, w których montaż dwóch elementów nie będzie kolidował w pracy żadnego z nich. Taka konstrukcja nie wymaga od nas publicznego eksponowania wnętrza, nie naraża na stratę czasu podczas odsuwania bramy garażowej - wymaga jedynie naciśnięcia klamki, co niewątpliwie jest najłatwiejszą i najwygodniejszą opcją. Niestety, i w tym przypadku pojawia się, „ale”. „Warto pamiętać, że garaż, jak każda inna przestrzeń musi być dobrze rozplanowana. Wybór miejsca ma olbrzymie znaczenie. Drzwi mogą być bowiem niefunkcjonalne, ze względu na swoje położenie” – tłumaczy Michał Baranowicz z firmy Normstahl. Co więcej, zdarza się również, że wejście jest połączeniem domu i garażu. W tym przypadku całość musi być podwójnie zabezpieczona przed wizytą nieproszonych gości, w przeciwnym razie nasz garaż może stać się łatwym łupem dla potencjalnych złodziei.

Można rzec, że ile garaży tyle rozwiązań. „Złotym środkiem” jest dopasowanie rozwiązania do naszych możliwości techniczno - budowlanych oraz finansowych. Brama garażowa jest obecnie bardzo popularną opcją, jednak tradycyjne sposoby wejścia do garażu mają swoje atuty: łatwość użytkowania oraz prostotę. Nie można zaprzeczyć, że im element jest prostszy w obsłudze, tym więcej pewności mamy, że będzie nam długo służył. Możemy zatem spróbować połączyć nowoczesność z tradycją, by - gdy jeden wariant zawodzi - pozostała nam jeszcze dodatkowa “furtka”.Przykładowa wycena:

Brama Eurotwin automatyczna firmy Normstahl o wymiarze 5000x2250 z drzwiami wewnętrznymi:
14 460 zł netto

Brama boczna automatyczna Topline, Toptwin, Toptrend firmy Normstahl o wymiarze 2500x2125: 4870 zł netto

Drzwi boczne firmy Normstahl, profil aluminiowy normalny g60 Line, g60 Ellips, o wymiarze 1000x2125: 3445 zł netto


Producent: Normstahl,
Infolinia: 0 801 15 65 60,
www.normstahl.pl

źródło: www.otwarty.pl


Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

informacje budowlane gospodarka drzwi budowlane bramy inwestycje budowlane

Jerzy 2011-10-18

ja do swojej bramy garazowej zalozylem naped. bardzo to wygodne rozwiazanie. jeden guzik i brama otwarta. poniewaz zalezalo mi na jakosci jak i dobrej cenie zalozylem d600 z faac.

Jerzy 2011-10-18

ja do swojej bramy garazowej zalozylem naped. bardzo to wygodne rozwiazanie. jeden guzik i brama otwarta. poniewaz zalezalo mi na jakosci jak i dobrej cenie zalozylem d600 z faac.

Zobacz także...

Co musisz wiedzieć, przy wyborze bram garażowych?

2020-10-30

Co musisz wiedzieć, przy wyborze bram garażowych?

Brama garażowa pełni bardzo ważną funkcję w domowej zabudowie. Wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest prosty, zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, o różnych charakterystykach. Na co zwrócić uwagę, przy zakupie? więcej...

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

2020-02-10

Jak zapewnić maksymalny komfort w hali stalowej? Czego nie może zabraknąć?

Hale stalowe to nowoczesne konstrukcje, które cechują się doskonałymi parametrami użytkowymi. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest ich wysoka uniwersalność. Takie obiekty mogą zostać w stu procentach przystosowane do indywidualnych potrzeb. więcej...

Drzwi drewniane w domu - dlaczego warto je wybrać?

2017-09-26

 Drzwi drewniane w domu - dlaczego warto je wybrać?

Większość z nas dba o swój wygląd i strój, gdyż zależy nam aby robić dobre wrażenie. Podobnie to wygląda jeżeli chodzi o nasz dom lub mieszkanie. Niejednokrotnie stając przez odrapanymi, zniszczonymi drzwiami zastanawialiśmy się czy do nich zapukać choć odwiedzaliśmy znane nam osoby. Dlatego drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, choć mogą się różnić od siebie to są wizytówką naszego miejsca zamieszkania. Zaproszeni goście i inne odwiedzające nas osoby na pewno zapamiętają ich wygląd więc warto aby dobrze nas reprezentowały, ale też zapewniały bezpieczeństwo. więcej...

Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych?

2017-04-27

Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych?

Salon otwarty na taras i kipiący zielenią ogród to marzenie wielu z nas. Drzwi przesuwne dają nam możliwość stworzenia płynnego przejścia pomiędzy wnętrzem domu a otaczającą go roślinnością. więcej...

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

2016-12-06

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych? więcej...