Zbiornik buforowy Noel – ciepła woda niskim kosztem

Zbiorniki buforowe Noel powstały w rezultacie wieloletnich badań i innowacji wprowadzanych do kolejnych rozwiązań. Dzięki naszemu zaangażowaniu oraz uważnemu wsłuchiwaniu się w potrzeby Klientów, możemy dziś zaoferować produkt, który stanowi połączenie akumulatora energii cieplnej z wydajnym systemem dostarczania ciepłej wody bieżącej w potrzebnych ilościach.

 

Duża ilość źródeł ciepła? To nie problem dla zbiornika Noel

Dzisiejsze instalacje CO coraz częściej charakteryzują się większą ilością niż jedno źródło ciepła. Mamy więc w swoich domach piece gazowe, na paliwa stałe takie jak pellet, pompy ciepła, kominki z płaszczem wodnym czy ogniwa fotowoltaiczne, które łączymy ze sobą w różnych konfiguracjach. Tradycyjne zbiorniki na wodę nie przewidują współpracy z kilkoma źródłami – do zbiornika Noel można podłączyć nieograniczoną ich ilość, co zwiększa wydajność całego systemu grzewczego w budynku. W jaki sposób?

 

Akumulacja ciepła – oszczędność i ekologia

Zarówno piece, niezależnie od dostarczanego do nich paliwa, jak i kominki oraz ogniwa fotowoltaiczne pracują w taki sposób, że dostarczają ciepło nieliniowo. Innymi słowy – piece włączają się wtedy, kiedy temperatura spada poniżej pewnego progu, kominki z racji ich funkcji odznaczają się wahaniami temperatury i nieregularnością dostarczanego ciepła, a ogniwa fotowoltaiczne są w stanie zapewnić energię tylko w słoneczne dni. Powoduje to w praktyce niską rzeczywistą sprawność urządzeń, co w konsekwencji oznacza, że spożytkowanie wytwarzanej przez nie energii w postaci ciepła użytkowego jest niewielkie i nawet jej połowa po prostu się marnuje – spaliny emitowane są więc niepotrzebnie a koszty opału są zawyżone. Zapobiec można temu stosując zbiorniki buforowe, które, tak jak zbiornik Noel, odbierają energię od źródeł ciepła w momencie ich pracy i zachowują ją do wykorzystania w czasie, kiedy będzie potrzebna w postaci ciepłej wody grzewczej lub do mycia.

 

 

Zbiornik buforowy Noel - ciepła woda niskim kosztem

 

Zawsze ciepła woda w kranie – podgrzewanie na bieżąco

 

Problemem w typowych zbiornikach akumulacyjnych może być sytuacja, kiedy cała ciepła woda w nich przechowywana zostaje zużyta. Podgrzanie dużej ilości wody zabiera sporą ilość czasu i może dojść do sytuacji, kiedy w okresach wzmożonego zapotrzebowania na ciepłą wodę w ciągu doby (np. mycie naczyń po kolacji i równoczesna kąpiel dzieci, prysznic rodzica etc.) po prostu jej zabraknie.

 

Zbiornik Noel nie dopuści do takiego zdarzenia. Wbudowane wężownice miedziane o dużej powierzchni umożliwiającej wymianę ciepła podgrzewają na bieżąco każdą ilość wody – to dlatego rekomendujemy je nie tylko do zastosowań domowych, ale również hotelowych, w pensjonatach czy domach wczasowych.

 

 

 

Bezpieczeństwo instalacji ze zbiornikiem Noel

 

Jeszcze jednym atutem naszych zbiorników jest wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji, który zapewniają niezależnie od ilości źródeł ciepła oraz ich charakteru. Zbiorniki Noel obecne w systemie grzewczym zapobiegają sytuacjom, w których temperatura kotła zbliża się do poziomu grożącego jego wybuchem. Automatycznie monitorują poziom temperatury i odbierają nadmiar ciepła na bieżąco nie dopuszczając do sytuacji zagrożenia poważną awarią.

 

Dowiedz się więcej o zbiornikach Noel: http://www.noel.pl/oferta-ciepla-woda/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *