Puszcza Zielonka to ponad 200 km szlaków rowerowych, około 50 jezior, niezliczone gatunki fauny i flory, a przede wszystkim … to „zielone płuca” aglomeracji poznańskiej. Nie dziwne, że tak atrakcyjna lokalizacja przyciąga wciąż nowych mieszkańców. W Łopuchowie, tuż przy kompleksie leśnym, powstaje osiedle domów jednorodzinnych Przy Puszczy.

Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk, inwestor osiedla Przy Puszczy, przeznaczył na sprzedaż 165 działek. Większość z nich szybko znalazła nabywców, a część nawet została już zabudowana.

Do sprzedaży pozostało 12  działek o powierzchni od 1 078 m kw. do 2 919 m kw. – mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk. – Obecnie sprzedajemy ostatnie działki w promocyjnej cenie, z rabatem 20 proc., więc zainteresowanie jest duże – dodaje P. Grzegorczyk. Promocyjna cena wynosi od 74 zł brutto za metr kw.

Działki posiadają pełne uzbrojenie, osiedle jest ogrodzone, a na jego terenie wytyczone są drogi dojazdowe. Co ważne, deweloper oferuje jednocześnie budowę domu na zakupionym terenie, według projektu klienta lub gotowego wzoru. – Pozwala to kupującym na zaoszczędzenie podatku VAT, ponieważ działki sprzedawane są z 23 proc. VAT, a dom z działką z 8 proc. VAT – mówi Paweł Grzegorczyk.

Osiedle Przy Puszczy otoczone jest z dwóch stron lasem, a do dużego Jeziora Gackiego jest jedynie 300 m. Puszcza Zielonka, jeden z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce, „oferuje” jednak o wiele więcej. Na jej terenie znajduje się około 50 jezior czy sztucznych zbiorników wodnych, a także rzadkie gatunki roślin. Są tu popularne szlaki turystyczne i rowerowe (łącznie 224 km). – Osoby, które cenią walory natury, świeże powietrze i obcowanie z przyrodą, nie mogą wymarzyć sobie lepszego miejsca do zamieszkania – przekonuje inwestor.

Atutem inwestycji jest również dogodna komunikacją z Poznaniem. Łopuchowo położone jest nieco ponad 20 km na północ od granic miasta, za Murowaną Gośliną. Mieszkańcy osiedla mogą bez problemu dotrzeć tam szynobusem linii Poznań-Wągrowiec, którego przystanek znajduje się tuż przy osiedlu. Dojazd samochodem, poprzez powstającą obwodnicę Murowanej Gośliny oraz nową drogę w Biedrusku, także nie powinien przysporzyć problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *