Zalety użycia pianki poliuretanowej jako izolacji poddasza

Pianka poliuretanowa przebojem wkradła się w żargon ekspertów budowlanych i firm remontowych, które zajmują się izolacjami. Chociaż w Polsce nadal mało popularna, coraz więcej osób przekonuje się do jej skuteczności i jakości. Warto przyjrzeć się nowoczesnej metodzie izolacji poddasza.

Pianka poliuretanowa zyskała popularność dzięki jednej, najważniejszej własności – 100% szczelności, którą zapewnia. To największa zaleta i clou izolacji budynków. Tradycyjne materiały izolacyjne nie zawsze gwarantowały 100% szczelność. Problemem jest także degradacja, która z upływem lat obniża wartość izolacyjna, powodując liczne problemy – pleśń, wilgoć, bakterie, wyższe rachunki za ogrzewanie. Pianka poliuretanowa dzięki swojej budowie eliminuje wszystkie znane problemy izolacyjne.


Wróćmy do izolacji poddasza. Dlaczego to właśnie poddasze jest najlepszym sprawdzaniem jakości materiału izolacyjnego? Ponieważ to właśnie tam powstaje najwięcej niekorzystnych dla domowników mostków termicznych. Liczne szczeliny i połączenia konstrukcji metalowych oraz drewnianych sprawiają, że tradycyjne materiały izolacyjne po prostu nie są w stanie zapewnić szczelności. Odpowiednio naniesiona pianka poliuretanowa eliminuje problemy. Warto wspomnieć, że piankę nanosi się na odpowiednio przygotowana powierzchnię. Po naniesieniu pianka zwiększa swoją objętość i przytwierdza się do podłoża. Pianka jest odporna na degradację, nie zatrzymuje wilgoci, nie powoduje pojawienia się pleśni – uczeni dowiedli, że jest przyjazna dla alergików.

Pianka sprawdzi się idealnie nie tylko przy izolacji obiektów mieszkalnych, ale także jako docieplenie budynków użytkowych. Aby jednak móc cieszyć się oszczędnościami na ogrzewaniu oraz wszystkimi innymi własnościami tej izolacji, trzeba zadbać o odpowiednie jej nałożenie. Specjaliści, którzy zajmują się izolacjami powinni na początek przygotować podłoże, na które zostanie naniesiona pianka poliuretanowa. To wymóg konieczny do spełnienia przy każdym projekcie budowlanym.

Możemy polecić ekspertów z firmy CELS, którzy za pośrednictwem strony ocieplaniedomu.com.pl przekazują najważniejsze informacje o ocieplaniu domu pianką poliuretanową. Na stronie znajdziemy także zdjęcia i dane kontaktowe do firmy. Eksperci chętnie pomogą i uzgodnią warunki współpracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *