Zakup mieszkania dla dzieci – inwestycja w przyszłość

Odpowiedzialne zarządzanie środkami, jak i mądre inwestowanie jest w tych czasach bardzo ważne, dlatego o przyszłości swoich dzieci warto myśleć już od najmłodszych lat. Zapewnienie dziecku dobrego startu w dorosłość to prawdziwe wyzwanie finansowe. Jedni rodzice wybierają konta oszczędnościowe, tradycyjne lokaty, a inni decydują się na zakup nieruchomości. Podpowiadamy, czy zakup mieszkania dla dziecka może być dobrą inwestycją w przyszłość?

 

Dlaczego zakup mieszkania dla dzieci to dobra inwestycja?

Zakup nieruchomości to dziś najkorzystniejsza forma inwestowania w przyszłość, szczególnie gdy myślimy o przyszłości naszego dziecka. Kupno nowego mieszkania wiąże się z koniecznością posiadania sporej ilości gotówki lub zaciągnięciem kredytu na lata. Wiele osób chcąc zainwestować w dziecko, sprawia mu nieruchomość, którą początkowo przeznacza na wynajem.

„Inwestorzy nie mają wątpliwości, że zakup mieszkania pod wynajem to dziś najbardziej korzystna forma inwestycji. Deweloperzy zgodnie potwierdzają, że nowe mieszkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Często kupują je inwestorzy z myślą o przyszłości swoich dzieci” – zauważa specjalista z firmy Gryf Development ze Szczecina, która specjalizuje się w budowie i sprzedaży kameralnych, zamkniętych osiedli mieszkaniowych.

Najem zakupionego mieszkania zapewnia zwrot kapitału na bardzo dobrym poziomie. Takiego zwrotu na pewno nie uzyskamy na lokatach bankowych czy kontach oszczędnościowych, dlatego tak wiele osób przenosi swoje oszczędności z sektora bankowego do sektora nieruchomości. Kwotę z wynajmu mieszkania rodzice mogą przeznaczyć na edukację dzieci i najważniejsze potrzeby. Natomiast dzieci po latach mogą takie mieszkanie korzystnie sprzedać i uzyskać środki, które umożliwią im zakup większego mieszkania lub domu. Taki krok na pewno zapewni im dobry start w dorosłość.

Rodzice najczęściej decydują się na nowe mieszkania deweloperskie 2-pokojowe. Jest także wielu inwestorów wybierających lokale 3- lub 4-pokojowe. Dzieci mogą w przyszłości w nich zamieszkać, nawet na okres studiów, mogą je nadal wynajmować lub po prostu sprzedać po wyższej cenie. Warto dodać, że większość mieszkań inwestycyjnych kupowanych jest za gotówkę. Ma to miejsce w sytuacji, gdy klienci chcą bezpiecznie ulokować swój kapitał. Mieszkanie na wynajem z pewnością zapewni dodatkowe środki niezbędne do życia czy opieki, gdy będziemy już w podeszłym wieku.

Posiadanie własnego mieszkania wiąże się także z wolnością finansową. Wszystko zależy od możliwości oraz skali inwestowania. Taka nieruchomość może również uwolnić nas od konieczności prowadzenia pracy zawodowej i dać pełne poczucie niezależności.

 

 

 

Jakie mieszkania pod inwestycje wybierać?

Przy zakupie mieszkania pod wynajem, które będzie jednocześnie inwestycją w przyszłość dziecka, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację. Znacznie częściej wynajmowane są mieszkania w metropoliach, centrach miast czy obrzeżach, ale z dobrym węzłem komunikacyjnym. Duże miasta, dzięki rozwojowi sektora usług finansowych są bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, szczególnie gdy mamy blisko do pracy, jak i na uczelnię.

Mieszkanie, które będzie służyło, jako inwestycja powinno być położone także w obrębie zielonych terenów rekreacyjnych, kulturalnych, a także handlowych. Właścicielom nowo powstających inwestycji zależy także, aby wynajmujący mieli zapewnioną ciszę i spokój, a jednocześnie mieli szybki i sprawy dojazd do centrum. Takie mieszkania możemy kupić od dewelopera ze Szczecina, gdzie mieszkania są precyzyjnie wykończone, a ich układ sprawia, że łatwo jest je urządzić w wybrany sposób. Przy zakupie mieszkania, ważne jest również, aby mieszkanie miało wydzielone ogródki, tarasy czy balkony, które stworzą mieszkańcom dodatkową powierzchnię do wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *