Twoja ściana może być prawdziwym dziełem sztuki. Nie potrzebujesz do tego obrazów ani cennych płaskorzeźb, wystarczy odrobina talentu i wyobraźni. Za pomocą farby i pędzla możesz wyczarować niepowtarzalną ozdobę. A jeśli nie ufasz swoim zdolnościom do malowania wykorzystaj szablon malarski i namaluj wzór na ścianie.

Inspiracją do stworzenia wzoru na ścianie może być właściwie wszystko. Ulubione zwierzę, przedmiot, architektura, roślina, czy symbol. Wzór może być duży, zajmujący całą ścianę np. w formie rozłożystego drzewa lub latarni lub mniejszy w formie delikatnych listków. Ważne by był dopasowany do gabarytów wnętrza i pozostałych elementów dekoracyjnych.

Najlepszy efekt – perłowy połysk

Delikatny efekt uzyskamy stosując farby o tym samym stopniu połysku i zbliżonym kolorze. Jeśli jednak zależy nam na podkreśleniu wzoru połączmy matową lub półmatową ścianę z perłowym wzorem. Idealnie nadaje się do tego farba PARA Ultra Platinium Plus 4200, o perłowym połysku. Dekoracja będzie mienić się i błyszczeć pod wpływem światła, dzięki czemu nasze ściany zyskają prawdziwą ozdobę. Różnica stopni połysku tła oraz wzoru nada efektu „trójwymiaru”.

Bajkowy świat w pokoju dziecięcym

Ściany we wzory to doskonały pomysł na aranżację pokoi dziecięcych. Które dziecko nie chciałoby mieć na ścianie łąki pełnej kwiatów i zwierzaków, pięciolinii z nutami, czy postaci z bajek. Jeśli zapewnimy dziecku kolorowy świat kojarzący się z zabawą i ulubionymi czynnościami, unikniemy nudy i pesymizmu naszych maluchów. Ściany mogą pełnić też rolę edukacyjną. Na ścianie w pokoju pięciolatka namalujmy kolorowe literki i razem ćwiczmy alfabet.

Nie ważne jednak czy malujemy ścianę w pokoju dorosłych i dzieci, każdy z nas chciałaby żyć w interesującym świecie.

Do malowania wzorów na ścianie polecamy:

PARA Ultra Platinium Plus 4200: 62 zł brutto

PARA Professional 270: 38 zł brutto

Produkty PARA dostępne są w salonach wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach farb PARA. www.para.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *