Sezonowe menu to nie wszystko. Czas na metamorfozę wnętrza restauracji.

Wystrój wnętrza może stać się drugim – zaraz po wyśmienitym menu, elementem charakterystycznym restauracji. Goście z zaciekawieniem obserwują czy coś się zmieniło od ich ostatniej wizyty. Tak, jak lubią być zaskakiwani nową pozycją w karcie, tak z pewnością odmienione wnętrze wywrze na nich pozytywne wrażenie.

Żywe kolory i wzory zaczerpnięte prosto z natury wpuszczą do pomieszczenia powiew świeżości. By wprowadzić tchnienie lata do restauracji drastyczne zmiany nie są konieczne. Za pomocą kolorów i dodatków jesteśmy w stanie w szybki i prosty sposób zmienić charakter całego wnętrza. Nowe obrusy, kolor serwetek czy świec to tylko namiastka pomysłów. Znakomitą ozdobą mogą być sezonowe kwiaty i owoce. Szklane misy lub koszyki po brzegi wypełnione świeżymi, pachnącymi truskawkami nie dość, że będą pięknie wyglądać, to wzmogą apetyt niejednego gościa. Jednocześnie tego typu dekoracja spełni funkcję tzw. czekadełka.

Można także pomyśleć o metamorfozie wnętrza pod kolor królującego w menu smakołyku. W czerwcu i lipcu dominują czerwone owoce – truskawki, czereśnie, wiśnie, maliny. Z energetyzujących i prozdrowotnych właściwości tych rarytasów możemy korzystać nie tylko w formie apetycznej przekąski, ale również we wnętrzarskich akcesoriach. Czerwień zachęca nas do pozytywnego myślenia oraz sprawia, że wzrasta apetyt, a wnętrzom nadaje ciepłą i przytulną atmosferę. Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem dla pomieszczenia będą także truskawkowe czy malinowe, flokowane listwy ApplyFlock. Ten element wykończenia podłogi przykuje uwagę i będzie stanowić swoistą kropkę nad „i” wystroju wnętrza. Modnym sposobem na szybką rearanżację będzie również pomalowanie jednej ściany na owocowy odcień. Nie zdominuje on pomieszczenia, ale doda charakteru. Receptą na nowe wnętrze są też naklejane na ścianę lub meble fototapety albo specjalne naklejki. Dzięki nim ekspresowo zamienimy przestrzeń lokalu w truskawkowy ogród, w którym goście poczują pełnię lata. – Dopełnieniem metamorfozy mogą być zmiany wprowadzone na stronie internetowej restauracji – mówi Anna Muras, ekspert firmy UpMenu. – Warto by podążała ona za nowościami pojawiającymi się w menu i wystroju wnętrz, a dzięki obecnie wykorzystywanym systemom takie modyfikacje zajmują zaledwie kilka chwil. W ten sposób goście szybciej dowiedzą się o zmianach i tym chętniej odwiedzą lokal.

Odpowiedni dobór barw i dekoracji może wywołać pozytywne emocje u gości. Podczas zmiany aranżacji należy jednak pamiętać, aby nie przytłoczyć ich nadmiarem przedmiotów, ale jednocześnie stworzyć wyciszającą atmosferę, chroniącą przed zgiełkiem zewnętrznego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *