Deweloper zaangażowany w akcję pomocy w Afryce

Firma Dolcan organizuję w sierpniu zbiórkę charytatywną na rzecz misji sióstr zakonnych w Kamerunie. Akcja ma na celu zebranie najbardziej niezbędnych rzeczy i środków do życia dla rdzennej ludności Kamerunu z ubogiego rejonu Djouth.

Djouth to niewielka wioska położona w tropikalnym lesie we wschodniej części Kamerunu. Region, w którym żyje ponad 2000 Pigmejów z plemion Mezimé i Baka, charakteryzuje duże zacofanie oraz bieda. W wiosce nie ma prądu, utwardzanych dróg, a bieżąca woda pojawiła się dopiero w zeszłym roku. Najwięcej pomocy potrzebują najmłodsi. Dzieci Pigmejów ze względu na brak funduszy rodziców, a także często nieporadność życiową są pozbawione jakiejkolwiek edukacji oraz podstawowych środków do życia i nauki. Aby pomóc rdzennym mieszkańcom 20 lat temu zorganizowano specjalny program pod nazwą Centrum Edukacji Podstawowej (z francuskiego CEB). Program ten opiera się na specjalnie opracowanej metodzie uwzględniającej warunki, środowisko życia i zajęcia typowe dla Pigmejów. Po przejściu tego 2 letniego programu dzieci pigmejskie przechodzą do szkół podstawowych i kontynuują naukę w systemie ogólnokrajowym.

Jednym z głównych problemów regionu jest również zanikanie naturalnego środowiska Pigmejów, czyli lasów tropikalnych. Pozyskiwanie tropikalnego drewna na eksport prowadzi do jego nielegalnego wyrębu. Pigmeje tracą nie tylko źródło swojego utrzymania, ale zmuszeni są również do adoptowania się do życia w nowych warunkach cywilizacyjnych. Niestety w stosunku do innych plemion są mniej przystosowani i zanim zaczną szkołę wymagają dodatkowego przygotowania. Dzięki programowi pigmejskie dzieci mają szansę na ukończenie edukacji zgodnie z narodowym programem, a także – co bardzo ważne – uczą się wzajemnej akceptacji w życiu przez zacieranie różnic pochodzeniowych.Dolcan po raz kolejny aktywnie włączył się w akcję pomocy mieszkańcom Djouth. Deweloper, przez cały sierpień w godzinach od 9.00 do 19.00 organizuje zbiórkę darów na rzecz misji w swoich dwóch biurach sprzedaży – przy ulicy Łodygowej 26 oraz Skierniewickiej 14 lok. 6.


–    Siostra Alicja Adamska, która od 20 lat opiekuje się misją jest nam bardzo bliska i to ona zachęciła nas do aktywnego udziału i pomocy dla Pigmejów żyjących w Djouth. Często jest tak, że mamy w domach wiele nieużywanych już rzeczy jak ubrania, zabawki, stare pomoce szkolne, itp., które są nadal w dobrym stanie. Nam zajmują jedynie miejsce lub wynosimy je do śmieci, a dla mieszkańców tej wioski są niezbędne do życia!- mówi Katarzyna Dolińska, organizator akcji. Jej zdaniem każda przyniesiona rzecz będzie odpowiednia: ubrania, zabawki, podstawowe przedmioty życia codziennego, środki chemiczne (oprócz płynów, gdyż te mogą się rozlać w podróży), przybory higieniczne, buty, torebki i wszelkie pomoce szkolne (długopisy, zeszyty, plastelina, flamastry, itp.) – Mamy nadzieję, że do naszej akcji przyłączy się jak najwięcej osób i zdołamy w znaczący sposób wspomóc afrykańskie dzieci – dodaje.

Chcesz pomóc ? Dołącz do Nas! Czekamy na Ciebie również na facebooku, gdzie będziesz mógł śledzić przebieg całej akcji! Zapraszamy!

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *