Norweska grupa Mielno Holding – Firmus Group rozpoczęła budowę II etapu Rezydencji Park. Kompleks, którego wartość wyniesie 50 mln zł powstaje przy jednym z głównych deptaków prowadzących do plaży w Mielnie. Deweloper podpisał  z bankiem PKO BP S.A. umowę na finansowanie. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Budimex S.A.

Drugi etap jest kontynuacją realizacji kompleksu Rezydencja Park budowanego przy ul. Orła Białego w Mielnie. Budynek będzie projektem kameralnym, powstanie tu 12 w pełni wyposażonych apartamentów. Architekci ze szczecińskiej pracowni Mellon zaplanowali apartamenty na czterech kondygnacjach. Inwestycja położona jest: ok. 200 m od morza, i zaledwie 50 m od jeziora Jamno. Realizacja II etapu zakończy się jesienią 2012 r. – Chcemy by właściciele apartamentów mogli już w przyszłym roku wypoczywać nad morzem, będąc u siebie – informuje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group.

Projekt budynku nawiązuje do tradycyjnych w tych okolicach domów szachulcowych. Także materiały, jak kamień i drewno, wykorzystane na elewacjach oraz wewnątrz apartamentowca podkreślą jego nadmorski charakter. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Budimex S.A, która realizuje także inną inwestycję Mielno Holding – Firmus Group – apartamentowiec Dune.

Apartamenty w II etapie Rezydencji Park będą miały najchętniej kupowane metraże: 39 – 53 m kw, i jedną lub dwie sypialnie. Taki podział wnętrz ważny jest zarówno dla klientów, którzy mieszkania kupują pod wynajem, ale także dla tych, którzy chcą zamieszkać na stałe z dala od zgiełku miasta. – W pierwszym etapie, który był w całości sprzedany już w momencie oddania do użytku, mamy obie grupy klientów – informuje Cezary Kulesza. Dla osób, które planują zakup apartamentu z myślą o zyskach, inwestor oferuje opcję profesjonalnego zarządzania wynajmem.

Projekt zaplanowany jest jako obiekt w pełni wyposażony dlatego inwestor przekaże klientom apartamenty już komfortowo urządzone. Znajdą się w nich m.in. naturalne, drewniane podłogi, płytki ceramiczne na ścianach i podłodze, kompleksowo wyposażona kuchnia (nowoczesna płyta ceramiczna, okap, zmywarka i lodówka), a w łazience pełna armatura. Każdy z apartamentów posiada taras od słonecznej strony, dzięki czemu właściciele będą mogli cieszyć się słońcem. Lokale położone na parterze mają także własne ogródki w zielonym otoczeniu sosen. Na dole znajduje się parking z miejscem parkingowym przypisanym do każdego apartamentu.

Mielno Holding – Firmus Group już rozpoczął przedsprzedaż apartamentów z drugiego etapu. W standardzie „pod klucz” można kupić je od 7.500 zł / m kw. Inwestor zaznacza, że jest to promocyjna cena związana z tym, że sprzedaż dopiero rusza. W przyszłości ceny będą wyższe.

Norweski inwestor realizuje obecnie w Mielnie także drugi projekt – luksusowy apartamentowiec Dune, zlokalizowany dosłownie przy samej plaży. Wartość tej inwestycji wyniesie 52 mln zł. Więcej szczegółów o inwestycji Rezydencja Park można znaleźć www.mielno-park.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *