Istnieje kilka sposobów przeprowadzenia remontu mieszkania, a każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.

Najbardziej oficjalny sposób to wynajęcie firmy świadczącej usługi remontowo-budowlane. Wydawałoby się też, że jest to sposób najprostszy: trzeba wynająć ekipę, przedstawić  zakres koniecznych prac, pozwolić jej działać, a następnie zapłacić z góry ustaloną kwotę. Nie każdy jednak uważa, że firmy świadczące usługi budowlane to wzory cnót i uczciwości. Nierzadko zdarza się, że firmy takie oszukują swoich klientów, na przykład przedłużając w nieskończoność czas wykonywania prac bądź żądając sumy znacznie wyższej od tej, która była ustalana przed rozpoczęciem robót. Zdarza się, że zawyżane są także ceny materiałów budowlanych. Na szczęście to tylko wyjątki – coraz większa konkurencja w branży budowlanej sprawia, że takie firmy eliminowane są z rynku, a zostają na nim te, które gwarantują uczciwość i wysoką jakość.

Wciąż jednak usługi remontowo-budowlane traktowane są przez wiele osób z nieufnością. Te osoby mogą próbować zrobić remont samodzielnie, jednak brak doświadczenia może je narazić na znaczne koszty. 

Przeczytaj również: Osuszanie budynków

Można też poprosić o usługi remontowo-budowlane od znajomych i członków rodziny, którzy mają doświadczenie w remontach. Możemy wtedy liczyć na niższe koszty remontu, jednak zdarza się, że rodzina bądź koledzy są równie trudni do upilnowania jak firma usługowa. Nie zawsze też pracują starannie i uważnie.

Podsumowując, w kwestii remontu nie ma rozwiązań idealnych – najlepiej jednak znaleźć dobrego fachowca przez polecenie, którego wskażą nam przyjaciele czy krewni. Wybieranie firmy budowlanej, bez sprawdzenia ich umiejętności i referencji, przypomina trochę rosyjską ruletkę – warto więc być ostrożnym.

Potrzebujesz pomocy – odwiedź zakładkę porady budowlane w serwisie www.budowlane24h.pl

grafika: sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *