Polska Architektura XXL – ruszyła piąta edycja plebiscytu

Ruszyła kolejna, piąta już edycja plebiscytu Polska Architektura XXL. Jego celem jest, jak zwykle, podsumowanie minionego roku w polskiej architekturze, wskazanie najważniejszych realizacji oraz wydarzeń, które pozostawią swój trwały ślad w polskiej przestrzeni.

W tym roku plebiscyt odbędzie się w aż trzech kategoriach – bryły, wnętrza i krajobrazu. Ich patronami będą poszczególne wortale z Grupy Sztuka Architektury. Redakcje wortali sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl do 20 lutego będą zbierały informacje o najciekawszych realizacjach i wydarzeniach w polskiej architekturze ubiegłego roku. Wyniki tych poszukiwań zostaną po 1 marca 2012 poddane pod głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury.

Jak zwykle czekamy także na Państwa propozycje. W tym roku do ich zgłaszania można wykorzystać mechanizmy społecznościowe, które są dostępne na wortalach sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl.

Żeby zgłosić projekt wystarczy założyć wizytówkę pracowni lub dodać do istniejącej już wizytówki galerię proponowanej realizacji lub wydarzenia z dopiskiem „Polska Architektura 2012”. Zgłoszenia można też przesyłać na maile redakcyjne poszczególnych wortali. Najciekawsze propozycje zostaną przez redakcje uwzględnione przy konstrukcji końcowej listy poddanej pod głosowanie.

Zwycięzcy plebiscytu Polska Architektura XXL zostaną jak zwykle nagrodzeni specjalnymi dyplomami. Autorzy wybranych realizacji będą zapraszani do wygłoszenia wykładu w Klubie Sztuka Architektury w formie na żywo lub transmisji internetowej.


Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych plebiscytach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *