Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, funkcjonalność i naturalne, drewniane materiały. Oraz oczywiście wszechoecna biel, która bezapelacyjnie wiedzie prym w tego typu stylizacjach.

Białe wnętrza niekoniecznie muszą wiązać się z surowością i dojrzałością. Polska marka mebli dla dzieci Pinio postanowiła wyjść na przeciw panującym stereotypom i forsuje przejrzyste, jasne i ekologiczne pokoje dziecięce.

Prekursorem skandynawskiego stylu był szwedzki artysta, Carl Larsson (1853-1919). Stylistyka ta ukształtowała się pod silnym wpływem światła i surowej pogody. Długie, ponure zimy z wczesnym zmierzchem i brakiem naturalnego światła wymusiły stworzenie czegoś, co wniesie światło i lekkość do wnętrz.

Naturalność
Skandynawię charakteryzują przede wszystkim przestrzenny bezkres i dziewicza przyroda. To dlatego styl skandynawski charakteryzuje się naturalnością i bezpretensjonalnością. Meble Pinio doskonale wpisują się w tę stylistykę, między innymi dzięki zastosowaniu naturalnego drewna sosnowego. Większość kolekcji pomalowano atestowanymi farbami wodnymi, wolnymi od szkodliwych związków, które mogłyby uczulić dziecko.

Prostota
Proste formy mebli w stylu skandynawskim ozdabiane są często subtelnymi ażurami i dekoracjami. Meble Pinio dają użytkownikom nieskończone pole do popisu jeśli chodzi o aranżację pokoiku dla dziecka. Marka postawiła na geometryczne, nieskomplikowane bryły, z minimalną ilością ozdobników. To także kwintesencja stylu skandynawskiego. Dzięki klasycznym, białym, drewnianym meblom już od pierwszych chwil życia dziecka możemy stworzyć mu wyjątkową, stylową przestrzeń, która będzie zgodna z wysublimowanym poczuciem estetyki rodziców.

Biel
Biała barwa, tak szeroko obecna w stylistyce skandynawskiej, nie musi być surowa i nudna, szczególnie jeśli chodzi o pokoik dla dziecka. Jeśli kogoś onieśmiela biel totalna, może pomalować ściany na pastelowy kolor, położyć na podłodze kolorowy dywan lub wyeksponować zabawki. Białe lub kremowe meble, dostępne w ofercie Pinio, tworzą doskonałą bazę do realizacji wszelkich zamysłów stylistycznych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków i kolorów, pokój maluszka stanie się ciepły i przytulny.

Funkcjonalność
Skandynawowie to ludzie praktyczni, co niewątpliwie przekłada się na walory tego stylu. Zastosowany w meblach Pinio minimalizm doskonale uzupełnia tzw. użytkowość mebli. Jeśli łożeczko to proste, klasyczne, ale przy okazji rosnące razem z dzieckiem. Pozwoli nam to na oszczędność pieniędzy kiedy maluszek wyrośnie już z okresu „szczebelkowego“. Jeśli zaś komoda, to pojemna, z kilkoma praktycznymi szufladami i zamontowanym przewijakiem.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego styl skandynawski cieszy się coraz większą popularnością, również w przypadku aranżacji dziecięcych pokojów. Wydaje się, że subtelna elegancja i swobodny wygląd wnętrz trafia do wszystkich. Nawet niewielkie pomieszczenia, zaaranżowane w stylu skandynawskim, są przejrzyste, optymistyczne, spokojne i ciepłe, nawet w te najbardziej ponure zimowe dni. Być może tajemnica sukcesu skandynawskich aranżacji kryje się również w nawiązaniu do nowoczesnego, minimalistycznego stylu, który jednak nie epatuje zimnem i surowością, ale co więcej – doskonale się w nim odpoczywa.

źródło: www.otwarty.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *