O czym pamiętać podczas budowy wiaty rowerowej?

Wybór wykonawcy

Projekt wiaty rowerowej powinien zostać stworzony w oparciu o specyfikację dostarczoną przez klienta. Zanim nawiążemy współpracę z wykonawcą musimy upewnić się, że jest on godny zaufania. Najrozsądniej postawić na markę, która funkcjonuje w branży długie lata. Nie zaszkodzi również zapoznać się z przykładowymi realizacjami, które często umieszczane są np. na oficjalnej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Warto także przeanalizować opinie wystawione przez klientów, gdyż mogą stanowić one spore wsparcie. Przedsiębiorstwem, które cieszy się sporym uznaniem jest Mega Andrea. Wspomniana firma zapewnia szeroki zakres usług, indywidualne podejście do zlecenia oraz kompleksowe wykonawstwo. Nawet najbardziej wymagające osoby będą usatysfakcjonowane.

Poznaj – Omega Partner – Twój zaufany producent wiat!

Podstawowe parametry techniczne

Wiaty rowerowe występują w wielu rozmaitych wariantach. Nie można jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Pierwszym krokiem jest określenie optymalnych wymiarów konstrukcji – wszystko zależy od tego, ile rowerów będzie przechowywana. Nie bez znaczenia jest również rodzaj zabudowy. Można spotkać się z wiatami otwartymi, które posiadają wyłącznie dach. Ich atutem jest estetyczny, a jednocześnie atrakcyjny wygląd. Sprawdzają się w niemal każdym otoczeniu, ponieważ nie odbierają zbyt dużej ilości przestrzeni. Alternatywą są konstrukcje zabudowane, które najczęściej posiadają drewniane ściany. Sprawiają one wrażenie o wiele masywniejszych, jednak doskonale chronią pojazdy przed czynnikami zewnętrznymi. To świetna propozycja dla zwolenników tradycyjnej stylistyki.

Zabezpieczenia konstrukcji

Wiata rowerowa powinna cechować się nieprzeciętną stabilnością, tak aby przetrwała nawet najcięższe warunki eksploatacji. Właśnie dlatego bardzo ważną rolę odgrywają wszelkie zabezpieczenia powierzchni, które redukują prawdopodobieństwo pojawienia się uszkodzeń mechanicznych oraz przedwczesnych śladów użytkowania. Elementy drewniane wymagają impregnacji, gdyż dzięki temu unikną biodegradacji. Jeśli chodzi o powierzchnie metalowe, to powinny one zostać zabezpieczone przed korozją. Zwykle odbywa się to poprzez cynkowanie ogniowe – proces ten umożliwia osiągnięcie idealnie gładkiej powierzchni, która nie pokryje się rdzą nawet wtedy, gdy będzie narażona na kontakt z wodą. Design wiat rowerowych ma dla wielu osób znaczenie. Dobrze, jeśli pasuje on do pozostałych elementów małej architektury. W niektórych przypadkach istnieje możliwość zaprojektowania unikatowej konstrukcji, która będzie w stu procentach dostosowana do osobistych upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *