Nowe kolory dachówki ceramicznej Creaton HARMONIE: NUANCE i FINESSE

Współczesna architektura udowadnia, że o wyjątkowej urodzie budynków decydują wyraziste detale. Ceramiczna dachówka Creaton HARMONIE w dwóch nowych kolorach: „FINESSE” czarna glazurowana oraz „NUANCE” antracytowa angobowana – wpisując się w tę koncepcję, pozwala urzeczywistnić marzenia o domu idealnym.

Na estetykę domu wpływa nie tylko jego kształt, proporcje czy kolor elewacji. Równie istotnym elementem jest pokrycie dachu, które stanowi znaczącą część bryły budynku. Nowe dachówki Creaton HARMONIEŸ– „FINESSE“ czarna glazurowana oraz „NUANCE“ antracytowa angobowana to propozycja eleganckiej, przyciągającej uwagę aranżacji pokrycia dachowego.

Harmonia pełna szykownych niuansów od Creaton

Elegancki, wyrazisty kolor nowej antracytowej, angobowanej dachówki Creaton HARMONIE „NUANCE” sprawia, że harmonizuje ona nawet z odważnymi aranżacjami bryły domu czy urozmaiconą stylistyką elewacji. Proces angobowania dachówki HARMONIE „NUANCE” czyni ją trwałą i odporną na zróżnicowane warunki atmosferyczne oraz nadaje jej charakterystyczne, półmatowe wykończenie, które pozwala uzyskać delikatny efekt optyczny na połaci dachu. Falista linia dachówki HARMONIE „NUANCE”, załamując światło, stanowi efektowne i stylowe wykończenie dachu.

Creaton: harmonijny dach z finezją

Głęboka czerń nowej glazurowanej dachówki „FINESSE” doskonale sprawdza się w przypadku domów o nowoczesnej bryle i stonowanej elewacji, bowiem, dzięki glazurowanej powierzchni nada im delikatnie błyszczący akcent. W efekcie na powierzchni dachu można zaobserwować niezwykłą grę świateł wykreowaną dzięki kształtowi dachówek oraz odbijającej światło powierzchni. Dzięki procesowi glazurowania, dachówka Creaton HARMONIE „FINESSE” ma wyjątkowo gładką powierzchnię i wykazuje wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz zabrudzenia. Dodatkowo, kształt dachówki Creaton HARMONIE pozwala stworzyć harmonijną kompozycję dachu o falującej linii i wyważonej optyce.

Creaton HARMONIE – prosty montaż, trwałość na lata

Dachówka Creaton HARMONIE to ponadczasowa propozycja do układania na każdym rodzaju dachu. Dzięki uniwersalnemu formatowi (ok. 250 x 410 mm), niewielkiemu ciężarowi oraz wysokiej ekonomiczności dachówka Creaton HARMONIE jest rozwiązaniem wysoce elastycznym – nadaje się do układania na dachach skośnych, pochyłych, sklepieniowych, krótkich, bądź długich. Dzięki łatwemu montażowi oraz przemyślanej konstrukcji dachówki, wykończenie dachu jest niezwykle proste. Zaawansowana konstrukcja zamków, poczwórny zakład z zabezpieczeniem przeciwdeszczowym u zbiegu dachówek w połączeniu z maksymalnie dużą tolerancją rozstawu łat (do 25 mm) zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń i gwarantują niezawodność przez wiele lat. Bezdotykowy system wypału pozwala uzyskać nieskazitelnie gładkie, pozbawione niedoskonałości dachówki. W ofercie firmy Creaton dostępna jest również szeroka gama akcesoriów dachowych, systemów odwadniania oraz wentylacji, ułatwiających kompleksowe, szczelne i bezpieczne wykończenie połaci dachu.

Dach jest zwieńczeniem budynku, niejako ukoronowaniem całej bryły, dlatego warto by swoją stylistyką wpisywał się w charakter domu i wyróżniał na jego tle. Dachówki Creaton HARMONIE w nowych kolorach: „FINESSE” czarnym, glazurowanym oraz „NUANCE” antracytowym, angobowanym pozwalają stylowo zaaranżować połać dachową, zapewniając nieskazitelny wygląd dachu na długie lata.

Creaton HARMONIE „FINESSE” czarna glazurowana

Wielkość: ok. 250 x 410 mm

Szerokość krycia: min. ok. 195 mm, średnio ok. 197 mm , maks. ok. 200 mm

Długość krycia: min. ok. 328 mm, średnio ok. 340 mm, maks. ok. 352 mm

Zużycie dachówek: min. ok. 15,6 szt./m², średnio ok. 14,9 szt./m², maks. ok. 14,2 szt./m²

Waga: ok. 3,0 kg/szt., ok. 45,6 kg/m²

Minipakiet: 5 szt.

Paleta: 280 szt.

Cena detaliczna: 75,10 zł za m2

Creaton HARMONIE „NUANCE” antracytowa angobowana

Wielkość: ok. 250 x 410 mm

Szerokość krycia: min. ok. 195 mm, średnio ok. 197 mm , maks. ok. 200 mm

Długość krycia: min. ok. 328 mm, średnio ok. 340 mm, maks. ok. 352 mm

Zużycie dachówek: min. ok. 15,6 szt./m², średnio ok. 14,9 szt./m², maks. ok. 14,2 szt./m²

Waga: ok. 3,0 kg/szt., ok. 45,6 kg/m²

Minipakiet: 5 szt.

Paleta: 280 szt.

Cena: 71,61 zł za m2

Etex Building Materials Polska Sp. z o.o. 
ul. Wspólna 6
PL 32-300 Olkusz
Polska
Tel. +48 32 62 49 500
Fax +48 32 62 49 599
e-mail: biuro@ebmpolska.pl

www.creaton.pl

EtexBuilding Materials Polska sp. z o.o. powstała w 2011 roku, z połączenia trzech firm: Creaton Polska Sp. z o.o., dystrybutora dachówek ceramicznych na polskim rynku, Euronit Sp. z o.o., producenta dachówek cementowych oraz EBM Poland Sp. z o.o., firmy outsourcingowej obsługującej pozostałe spółki. Firma należy do międzynarodowego koncernu Etex Group założonego w 1905 roku w Belgii. Głównym obszarem działalności EBM Polska sp. z o.o. jest produkcja i dystrybucja dachówek ceramicznych oraz cementowych na polskim rynku. Po ponad dziesięciu latach dynamicznego rozwoju firma zajmuje silną pozycję w segmencie dachówek ceramicznych i cementowych.

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *