Po analizie uzyskanych materiałów Prokuratura Okręgowa w Krakowie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie dźwigu, który – zdaniem kierownictwa Portu Lotniczego Kraków – Balice – na początku lipca br. miał rzekomo zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego
 
– Podejmując szybkie i niezawisłe działania zwieńczone dzisiejszą decyzją, krakowska prokuratura wykazała się ogromnym profesjonalizmem, którego zabrakło w tej sprawie po stronie kierownictwa Portu Lotniczego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Jako obywatel cieszę się, że dzięki niezawisłym sądom i organom sprawiedliwości żyjemy w demokratycznym państwie prawa  – mówi Piotr Skalski, właściciel firmy SKALSKI.
 
Firma Skalski jest generalnym wykonawcą centrum logistycznego w miejscowości Morawica zlokalizowanego w pobliżu krakowskiego lotniska. W ubiegłym tygodniu Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 5 lipca br. wstrzymującą prowadzenie robót budowlanych wykonywanych przez firmę Skalski w rejonie Portu Lotniczego Kraków – Balice.

źródło: PR


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *