Najwyższy czas na wymianę okien

Przed nami jeszcze kilka ciepłych tygodni, ale chłodne dni zbliżają się już wielkimi krokami. To najwyższa pora na przygotowanie domu do nadchodzącej zimy. Nim spadnie śnieg zdążymy jeszcze przeprowadzić niezbędne remonty. Szczególnie istotna jest tutaj odpowiednia termoizolacja domu. Czasem wystarczy zdać sobie sprawę, że jednym z najprostszych sposobów na zatrzymanie ciepła w domu jest wyposażenie go energooszczędne okna. Bo to właśnie stare czy nieszczelne okna są często głównym winowajcą naszych rachunków za ogrzewanie.

Jeśli nasze rachunki za ogrzewanie za ostatni rok były wysokie, a wypoczywając na ustawionej pod zamkniętym oknem kanapie czujemy niepokojący ciąg powietrza, to znak, że czas pomyśleć o wymianie okien na nowe. Jesień to idealny moment na wymianę okien. Nie ma jeszcze ujemnych temperatur ani niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą utrudnić montaż – informuje Przemysław Serwin, Menedżer ds. Jakości Usług z OKNOPLAST-Kraków. Warto już teraz udać się do salonu sprzedaży, tak by nie czekać z wymianą okien na ostatni dzwonek przed zimą, szczególnie że czas oczekiwania na nowe okna może wynieść kilka tygodni – dodaje Przemysław Serwin z OKNOPLAST-Kraków.

Kto obawia się wysokich rachunków za ogrzewanie, powinien przemyśleć zakup okien energooszczędnych. Przykładowo, dostępne w ofercie OKNOPLAST-Kraków okno Thermic 90 wykonane jest z 6-komorowego profilu, dzięki czemu do ogrzewania domu potrzebne będzie mniej energii. Osiągnięcie najwyższych parametrów izolacji cieplnej możliwe jest również dzięki specjalnej konstrukcji tego okna oraz zastosowanej w ramie wkładce termicznej. Energooszczędne właściwości okna zapewnia również wypełniony gazem szlachetnym – argonem, potrójny pakiet szybowy o współczynniku przenikalności cieplnej U=0,6 lub U=0,5. Zmniejszenie strat ciepła nawet o 10% oraz zminimalizowanie zjawiska roszenia szyb jest także możliwe dzięki zastosowaniu w oknach specjalnej Termoramki ze stali szlachetnej.

Początek jesieni to również idealny moment na zakup okien do nowo budowanego domu, co pozwoli na zamknięcie jego stanu surowego jeszcze przed nastaniem zimy. Dzięki temu, że zamówienie na stolarkę otworową złożymy teraz, istnieje duża szansa, że w mro¼ne dni będziemy mogli spokojnie urządzać już wnętrze domu – mówi Przemysław Serwin z OKNOPLAST-Kraków.

Oferta producentów stolarki otworowej z roku na rok jest coraz większa. Decydując się na wymianę okien w naszym domu, warto przy tej okazji przeanalizować choćby dostępne na rynku opcje ich dodatkowego wyposażenia, znakomicie podnoszące komfort codziennego użytkowania okien. Pamiętajmy, że okna to inwestycja na długie lata i nie powinniśmy na nich oszczędzać.

Kontakt dla mediów:

OKNOPLAST-Kraków

Iwona Walczak

tel. 12 279 71 88

e-mail: i.walczak@oknoplast.com.pl

Agencja Partner of Promotion

Aleksandra Woubishet

tel. 22 858 74 58 wew. 13

e-mail: a.woubishet@partnersi.com.pl

Informacje dodatkowe:

Firma OKNOPLAST-Kraków rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – osiągnięta została również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.


Siedziba OKNOPLAST-Kraków zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 17 tys. m2. W 2008 roku sprzedaż firmy przekroczyła 700 tysięcy jednostek okiennych, a globalna liczba Klientów przez 15 lat działalności przekroczyła 750 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości
i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST-Kraków do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *