LAFARGE ZWIĘKSZA DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW I USŁUG NA POMORZU

Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 3 grudnia 2013 roku, Lafarge zakupił cztery wytwórnie betonu od firmy Górażdże Kruszywa i Beton. Dwa z zakupionych węzłów znajdują się w obszarze Trójmiasta, a  pozostałe dwa w Koszalinie i w Słupsku.

Jest to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju naszej firmy w Polsce – powiedział Bruno Roux, Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce. W ten sposób staramy się zapewnić geograficzną optymalizację linii produktowej betonu, której celem jest wsparcie cementu i kruszyw w zwiększaniu udziału Lafarge w najbardziej atrakcyjnych dla nas rynkach. Ten ruch pozwoli nam również wesprzeć naszych klientów w realizacji nowych projektów na Pomorzu – dodał Roux.

INFORMACJE O LAFARGE

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Grupa Lafarge zatrudnia na świecie 65.000 pracowników w 64 krajach. W 2012 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 15,8 mld euro. W uznaniu dla strategii spółki i jej aktywności na rzecz ochrony środowiska, międzynarodowa organizacja pozarządowa „Carbon Disclosure Project” już po raz drugi umieściła Lafarge wśród 10 najlepszych firm światowych, działających przeciwko globalnemu ociepleniu. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lafarge.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *