Kolorystyka i rozmiar płytek dlaczego są ważne?

Czarne czy białe płytki? Podpowiadamy, jaki kolor wybrać!

Jeśli chcesz uzyskać w pomieszczeniu naprawdę niestandardowy wygląd – użyj ręcznie malowanych płytek. Możesz też polegać na ogromnej różnorodności wielokolorowych i wzorzystych płytek, jakie oferuje każdy dobrze wyposażony sklep z płytkami. Przede wszystkim jednak przed podjęciem decyzji o wyborze koloru płytek dla dowolnej powierzchni należy zwrócić uwagę na czynniki takie jak:

  • kolorystyka pomieszczenia,
  • pożądany nastrój,
  • natężenie ruchu w tym obszarze.

 

Kolory płytek podłogowych w jasnych odcieniach, takie jak kremowe i szare płytki mogą sprawić, że małe pomieszczenie będzie wyglądać na większe, dlatego to dobry wybór do łazienki lub wąskiego korytarza. Ciemne kolory płytek najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach. Wszystkie te modne propozycje znajdziesz w https://plytki24.pl/ oraz innych, znakomicie wyposażonych wnętrzach.

 

 

 

Rozmiar płytek – ma znaczenie

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, biorąc pod uwagę rozmiar wybranych płytek. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać (a są pewne wyjątki od tej reguły), jest kupowanie płytek w zależności od ilości miejsca, które masz. Tak więc naprawdę duży obszar (być może otwarta kuchnia / jadalnia) prawdopodobnie poradzi sobie z naprawdę dużymi płytkami. Jeśli masz średniej wielkości łazienkę, możesz zdecydować się na średniej wielkości kafelek, a najmniejsze pomieszczenia są zarezerwowane dla najmniejszych mozaik.

Dzisiaj niezwykle popularne są płytki 60×60, jeśli więc należysz do osób, którym zależy na byciu modnym – warto rozważyć właśnie ten rozmiar. Natomiast, jeśli masz wątpliwości czy na pewno taki rozmiar będzie pasować do wybranego wnętrza – skonsultuj się z fachowcami, bądź projektantem wnętrz, aby rozwiać wątpliwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *