W trzydziestym tygodniu budowy nowego mostu najwięcej działo się na placu Daszyńskiego. Na lewym brzegu Wisły prace też nie zwalniały tempa.

Na placu Daszyńskiego trwają intensywne prace przy likwidowaniu kolizji, przepinane są kable i przewody, a kanał ciepłowniczy został przygotowany do wpięcia w sieć. Wykonano także nadbudowę studni S8 i połączono komorę sanitarną S2 z komorą S1. Z kolei komory KD4 i KD5 przygotowano pod ustawienie ciężkiego sprzętu, a ich ścianki szczelne zabezpieczono ramami.

W związku z budową tunelu przecinającego plac pogłębiano wykopy, wbijano ścianki szczelne i montowano rozpory. Na zamkniętym odcinku ul. Szosa Lubicka rozpoczęto wykonywanie podbudowy i usuwanie krawężników, a przy zakładach Nestle trwa układanie gazociągu.

Podczas prac przy prawobrzeżnych estakadach robotnicy weszli w drugi etap betonowania ławy fundamentowej podpory P4 – rozpoczęto już wykonywanie cokołu. Również przy poszczególnych podporach lewobrzeżnych estakad betonowano i zbrojono ławy fundamentowe oraz cokoły pod filary.

Przy rondzie na wysokości ul. Łódzkiej zakończono budowę wodociągu, a wzdłuż
ul. Dwernickiego, po wcześniejszym usunięciu kolizji technicznej, rozpoczęto układanie rur wodociągowych. W poprzednim tygodniu wykonano warstwę betonu wyrównawczego pod płytę denną przyszłego przejścia podziemnego w okolicach ul. Rypińskiej. Umożliwiło to rozpoczęcie montażu zbrojenia.

W sobotę 30 lipca, w zapleczu promocyjnym mostu, odbył się dyżur przedstawicieli Generalnego Wykonawcy. Zaplecze, mieszczące się w kontenerach biurowych przy placu Daszyńskiego, licznie odwiedzili mieszkańcy zainteresowani inwestycją. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły technologii montażu poszczególnych elementów konstrukcji mostu i bieżących postępów prac na budowie.

Dyżury w zapleczu promocyjnym w każdą ostatnią sobotę miesiąca pełni Generalny Wykonawca. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00 – 13.00 na wszystkich zainteresowanych nowym mostem czekają przedstawiciele MZD.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *