Jeśli apartament wypoczynkowy to tylko przy plaży i w najpiękniejszej lokalizacji

 

Moda na domy wypoczynkowe przechodzi w Polsce rewolucję. Małe skromne domki letniskowe Polacy zmieniają na piękne apartamenty, zwane second home. Wybierają głównie te nad morzem, blisko plaży, z pięknym widokiem z okna. Są to apartamentowce położone w malowniczym otoczeniu, prestiżowe, coraz bardziej przypominające te w zagranicznych kurortach. Jeden z nich, luksusowy Dune, powstaje w Mielnie.

Najpiękniejsze i najbardziej przyciągające turystów kurorty nadmorskie to te, które wykształciły się z niewielkich osad lub powstawały całkowicie od zera. Przykładem tego może być m.in. El Gouna nad Morzem Czerwonym. Na początku miejscowość miała centra handlowo-rozrywkowe i zespół hotelowo-apartamentowy, kolejno powstawały tam pole golfowe i mariny. Część kurortu powstała na pustyni. Kolejnym przykładem jest Maroko, gdzie w ciągu 10 lat zabudowano wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, dzięki czemu pas linii wybrzeża stał się enklawą turystyczną. Miejscowości te wyrastają tuż przy plaży, to wokół nich kręci się życie turystyczne.Takie są początki miejscowości nadmorskich, w których każdy chce mieszkać lub mieć swój second home. Każdy, kto po pracy chciałby wykąpać się w basenie, w morzu, czy pograć w siatkówkę plażową z przyjaciółmi. To miejsca, w których życie jest przyjemnością. Aby takimi się stały najpierw muszą powstać apartamentowce
z basenami, centra rozrywki i luksusowych usług.

Jeden z piękniejszych apartamentowców powstaje obecnie w Mielnie nad Morzem Bałtyckim. Apartamentowiec Dune, realizowany przez Mielno Holding – Firmus Group, jest budynkiem zlokalizowanym najbliżej plaży wśród obecnie budowanych. Polskie wybrzeże staje się więc coraz bardziej atrakcyjne dla turystów z innych regionów kraju, a także z zagranicy. Wielu zamożnym Polakom nie wystarcza już posiadanie apartamentu w wieżowcu w centrum dużego miasta. Wakacje, urlopy i weekendy wolą spędzać blisko natury, gdzie za oknem wita ich piękny widok np. na morze, sosny i wydmową okolicę. To zapewni Dune, którego część rekreacyjna, z basenami i całoroczną kawiarnią, płynnie łączy się z promenadą nadmorską, z której schodzimy już prosto na plażę. Przy apartamentowcu będzie także dostępny dla wszystkich plażowiczów taras przy kawiarni, z którego można podziwiać wschody i zachody słońca. Apartamenty Dune mają w większości ok. 50-60 m kw., są dostępne też apartamenty typu studio o powierzchni ok. 30 m kw. Każdy z tarasem i możliwością aranżacji według upodobań właściciela. Ostatnie, piąte piętro zostało przeznaczone na 6 ekskluzywnych ponad 100-metrowych penthousów z tarasami, których powierzchnie również przekraczają 100 m kw., a na nich będzie można stworzyć swoją prywatną strefę relaksu, np. ustawiając jacuzzi i egzotyczne rośliny. Wszystkie apartamenty Dune będą wykończone pod klucz i wyposażone w materiały wysokiej klasy, łącznie ze sprzętem AGD. Koszt apartamentu w Dune to od 9.000 do 15.000 zł za m kw. już w wykończeniu pod klucz.

Dune to jak dotąd jedyny w Mielnie apartamentowiec wysokiej klasy. Nie tylko prestiż i luksus są jego atutami, ale i lekkość architektury, która wkomponowana jest w naturalny nadmorski klimat. Szklany budynek o jasnych barwach przywołujących na myśl taflę wody już stoi przy plaży. Nadwieszenia i tunele zaprojektowane w bryle budynku orasz kształty przypominają nieregularne wydmy, na których zresztą powstał Dune. Nazwa budynku w języku polskim oznacza właśnie wydmę. – Jesteśmy pewni, że Dune przyciągać będzie nie tylko turystów, ale i nowych mieszkańców, którzy marzą o apartamencie wypoczynkowym, czyli modnym ostatnio second home. Dune to przecież wysokiej klasy apartamenty, a z ich okien rozpościerają się niezapomniane widoki. Już teraz apartamentowiec sprzedany jest w 60 proc. – mówi Cezary Kulesza, kierownik marketingu i reklamy w firmie Mielno Holding – Firmus Group.

Dune to apartamenty idealne na second home. Oprócz eleganckich pomieszczeń zaplanowano w nim dużą strefę relaksu z dwoma basenami i leżakami, a także całoroczną kawiarnię z oknami otwartymi na Morze Bałtyckie i nową promenadę nadmorską. Budowa apartamentowca zakończy się jesienią tego roku, jego koszt wynosi 52 mln zł.

Informacje o inwestorze:

Mielno Holding – Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko- inwestycyjnym z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w Grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400.000 mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding – Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.

Mielno Holding – Firmus posiada również znaczne ilości nieruchomości gruntowych w mieście Koszalinie oraz gminie Będzino, które przeznaczone będą pod realizację obiektów mieszkaniowych, usługowych, hoteli, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym autorskiego projektu 18- dołkowego pola golfowego. Planowane projekty w Koszalinie i Będzinie obejmują ponad 500.000 mkw. nieruchomości zabudowanych.

Grupie udało się już ukończyć i sprzedać kilka zrealizowanych pod klucz obiektów mieszkaniowych w Mielnie oraz zaprojektowany pod klucz zakład produkcyjny w Strefie Ekonomicznej Koszalin. Obecnie w budowie są dwa dodatkowe projekty Grupy w Mielnie, kilka pozostałych czeka na rozpoczęcie realizacji.

Grupa dysponuje od 2000 r. własną, lokalną strukturą administracyjną, obejmującą działalność projektantów i architektów, zarządzanie projektami, finanse, sprzedaż i marketing, nie licząc zarządzania ogólnego. Wiele krajowych i międzynarodowych firm świadczy Grupie swoje usługi, uczestnicząc w rozbudowie portfela należących do Grupy projektów.

Strategia rozwoju Mielno Holding – Firmus Group zakłada ścisłą współpracę z przedstawicielami miejscowych władz i lokalną społecznością oraz przestrzeganie zasad ochrony środowiska. Już teraz Grupa udziela miejscowej społeczności znacznego wsparcia w zakresie edukacji i zatrudnienia oraz w sferze sztuki, sportu i realizacji wartości humanitarnych.

Działalność deweloperska to więcej niż stawianie budynków – to tworzenie otoczenia dla przyszłych pokoleń, a to wymaga najwyższej staranności”


Stein Christian Knutsen, CEO


PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *