Urządzanie wymarzonej kuchni możemy porównać do układania skomplikowanych puzzli. Wszystko musi tu do siebie pasować – zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Aby gotowanie sprawiało nam przyjemność, a odnajdywanie przedmiotów, których używamy tylko raz na jakiś czas nie nastręczało trudności – musimy znaleźć rozwiązania skrojone na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Sprawdzą się na przykład te oferowane przez firmę REJS.

Kuchnia wcale nie musi wyróżniać się imponującym metrażem, aby być w pełni funkcjonalną. Okazuje się, że nawet w niewielkim pomieszczeniu jesteśmy w stanie zmieścić wszystko, czego potrzebujemy, jeśli tylko wszystko dobrze rozplanujemy. Najlepiej jest, kiedy podzielimy kuchnię na pięć stref – przygotowywania posiłków, gotowania i pieczenia, zmywania, a także strefę zapasów oraz przechowywania. W ich tworzeniu z pewnością pomogą nam rozwiązania proponowane przez markę REJS – systemy wysuwne.

Systemy cargo – recepta na funkcjonalną aranżację kuchni

Kreacja kuchennej aranżacji, skrojonej na miarę indywidualnych potrzeb, z pewnością okaże się znacznie prostsza, jeśli poznamy nowoczesne systemy cargo. Zastosowanie ich będzie sprzyjało późniejszemu zachowaniu porządku. Mamy do wyboru rozwiązania różnej wielkości, przeznaczone do szafek wysokich, niskich oraz narożnych. Najbardziej wymagających klientów z pewnością zadowoli fakt, że marka REJS umożliwia maksymalną indywidualizację swoich systemów. Jeśli chcemy, możemy na przykład zamontować w nich dodatkową półkę lub przegrodę do organizacji wewnętrznej.

Warto zwrócić uwagę na różnorodne Carga Mini, które wykorzystuje się w szafkach podblatowych. Te dwupoziomowe mechanizmy pozwolą nam na uporządkowanie różnego rodzaju produktów spożywczych (w zależności od modelu m.in. niewielkich słoików, wysokich butelek, pojemników z przyprawami itp.) lub artykułów przeznaczonych do utrzymywania czystości (np. ręczników i detergentów).

Bardzo często przy planowaniu kuchennej aranżacji pozostaje do zagospodarowania niewielka przestrzeń o kilkunastu centymetrach szerokości. Jedynym sposobem na jej optymalne wykorzystanie jest wysuwane Cargo Wąskie. Doskonale sprawdzi się ono do przechowywania przypraw i małych pojemniczków, a także różnego rodzaju ściereczek.

Z kolei Carga Maxi pozwalają na funkcjonalne zaplanowanie kuchennej strefy przechowywania. Wytrzymują duże obciążenie i zapewniają łatwy dostęp zarówno do półek umiejscowionych wysoko, jak i nisko. Dzięki temu systemowi nie musimy zaglądać na każdą półkę w poszukiwaniu potrzebnego w danej chwili przedmiotu – wszystko mamy w zasięgu wzroku i na wyciągnięcie ręki.

Najtrudniejszymi do zagospodarowania szafkami są te narożne. Jednak i na nie producent wyposażenia mebli z Rypina znalazł sposób, tworząc systemy Cargo Corner. Teraz przechowywanie i dostęp do dużych naczyń, różnego rodzaju garnków czy patelni, ukrytych w zazwyczaj trudnodostępnym „rogu” stają się znacznie prostsze. W ofercie marki REJS znajdziemy wiele rozwiązań tego typu, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dla przykładu system Corner Optima pozwala na wysuwanie poszczególnych półek z szafek narożnych płynnym, falistym ruchem bez ryzyka upadku ustawionych na nich produktów. Z kolei Corner Front i Corner Comfort, wyposażone w stabilne tory jazdy, pozwalają nam na wysunięcie właściwie całej zawartości narożnej szafki.

Postaw na szuflady

Kolejnym rozwiązaniem, które usprawni nam wykonywanie codziennych obowiązków w kuchni, są systemy szuflad Comfort Box. Pozwalają one na pełny wysuw, co zdecydowanie ułatwia dostęp do przechowywanych tam przedmiotów. Rozwiązania te dostępne są w różnych rozmiarach i wysokościach, a ponadto – w dwóch opcjach – szuflady frontowe lub wewnętrzne, co pozwala zaprojektować kuchnię w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada oczekiwaniom użytkownika.

Ciekawym rozwiązaniem są szuflady Comfort Box pod zlew (frontowe i wewnętrzne) – tworzą one dodatkową przestrzeń do przechowywania, która w tradycyjnych szafkach pod zlewem zazwyczaj nie jest wykorzystywana wcale.

Poza zwykłym przechowywaniem, systemy szuflad marki REJS pomogą nam w dbaniu o ekologię – możemy bowiem zdecydować się na zakup szuflady ze specjalnymi pojemnikami ułatwiającymi segregację śmieci (ładowność do 20 kg). System został skonstruowany w taki sposób, by wyeliminować nieprzyjemny zapach odpadów oraz zapewnić bezproblemowy dostęp do wszystkich koszy. Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także bardzo praktyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *