Jak urządzić funkcjonalny ogród dla całej rodziny?

Wiosna przywitała nas wysokimi temperaturami, a zatem czas pomyśleć o aranżacji ogrodu. Wypoczynek na świeżym powietrzu ma wiele zalet. Trzeba tylko wiedzieć, jak urządzić estetyczną i funkcjonalną przestrzeń. Podpowiadamy, jakie meble i dodatki wybrać do ogrodu i na taras.

Meble ogrodowe Corciano – funkcjonalność i design

Na corciano.pl/meble-ogrodowe znajdziesz całe zestawy mebli ogrodowych (corciano.pl). Nie da się ukryć, że wybór jest dość duży. Nasuwa się zatem pytanie: jak wybrać odpowiedni zestaw wypoczynkowy do ogrodu?

Opcji jest kilka. Musisz pamiętać przede wszystkim o aspektach praktycznych. Niezbędne są takie elementy wyposażenia ogrodu, jak: krzesła, leżaki lub sofy, a do tego stół lub niewielki stolik kawowy.

Jeżeli lubisz przyjęcia plenerowe i często spotykasz się z rodziną lub przyjaciółmi, to będziesz potrzebował dużego stołu oraz klasycznych krzeseł. Dobrym rozwiązaniem będzie jednak komfortowa sofa z poduchami oraz fotele.

Co istotne – zestawy można dowolnie modyfikować, dzięki czemu będziesz w stanie idealnie dopasować meble ogrodowe do swoich potrzeb.

Kilka przykładowych konfiguracji:

  • stół + 8 foteli,
  • stół + 6 foteli + 1 sofa 2-osobowa
  • stół + 4 fotele + 2 sofy 2-osobowe
  • stół + 2 fotele + 2 sofy 3-osobowe

Świetnym dodatkiem mogą być natomiast: huśtawka ogrodowa, fotel wiszący na stelażu, hamak w stylu boho lub wygodny fotel typu papasan.

 

 

 

Zestaw wypoczynkowy i dodatki

Ponadto przyda się coś, co osłoni miejsce wypoczynku przed nadmiernym nasłonecznieniem. Tutaj również wybór jest dość szeroki. Można zdecydować się na klasyczny parasol (dostępne są zestawy mebli ogrodowych z parasolem), żagiel, markizę (montowaną na elewacji budynku), pergolę, altanę ogrodową (pawilon).

Warto pomyśleć również o ochronie przed insektami. Dobrym rozwiązaniem jest altana z moskitierą, ale oczywiście nie każdy może lub chce sobie na nią pozwolić. Trzeba wówczas zadbać o środki ochrony (na przykład odstraszające świece zapachowe itp.).

Kolejna ważna kwestia to oświetlenie ogrodu. W ogrodzie spędza się przecież wiele letnich wieczorów. Koniecznie trzeba oświetlić ścieżki, wejście na taras oraz schody.

Przy ścieżkach i schodach sprawdzą się wbijane w ziemię lampki solarne, natomiast na tarasie można postawić klimatyczne latarnie. Z zielenią ogrodu pięknie komponują się też girlandy z lampek, zawieszone pomiędzy drzewkami.

Jeśli masz dzieci, to koniecznie pomyśl też o grach ogrodowych. Wydziel miejsce w ogrodzie, przeznaczone na swobodną zabawę. Możesz postawić trampolinę, basen rozporowy, bramkę piłkarską, namiot do zabawy lub drewniany domek. Spędzanie wolnego czasu w ogrodzie stanie się wówczas prawdziwą przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *