Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy po całym dniu, czytamy, relaksujemy się czy oglądamy telewizję. Tak wiele funkcji musi zmieścić w sobie jedno, zazwyczaj niewielkie wnętrze. Jak zaaranżować funkcjonalną sypialnię? Na czym się skupić? O czym nie możesz zapomnieć? Podpowiadamy.

Funkcjonalna sypialnia – miejsce odpoczynku

Każdą aranżację warto rozpocząć od kolorów. Gdy chcesz stworzyć przyjemne, komfortowe wnętrze pamiętaj, że paleta barw ma tu ogromne znaczenie. Intensywne kolory mogą rozpraszać i powodować pobudzenie. W sypialni jednak najbardziej zależy nam na odpoczynku. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest dobór kolorów, zarówno jeśli chodzi o kolory na ścianach, jak i dodatki czy meble.

Kolorystyka

Wnętrze sypialni powinno być utrzymane w subtelnych odcieniach, które zagwarantują nam komfortowy wypoczynek. Idealną opcją będą błękit, szarość i beż. Te kolory są niezwykle uniwersalne, więc dobór dodatków nie będzie tu żadnym problemem. Neutralne kolory warto również wybierać, gdy aranżujemy pomieszczenia małych rozmiarów. Taka kolorystyka pozwoli się nam zrelaksować przed snem. Taka kolorystyka sprawdzi się także wówczas, gdy urządzamy małe mieszkanie czy loft.

Stonowane barwy

Szarości i odcienie beżu doskonale sprawdzą się także w przypadku, gdy planujemy zrobić sypialnię w możliwe jak najbardziej uniwersalnych odcieniach. Taka kolorystyka daje nam także możliwość obszernego dobierania dodatków i elementów aranżacji. Neutralne kolory idealnie sprawdzą się także wtedy, gdy do wnętrza dobieramy ciemne meble. Wówczas jasne kolory będą stanowić dla nich ciekawy kontrast.

Oświetlenie

Nic nie ma szansy tak odmienić wnętrza jak doskonale dobrane oświetlenie. Na rynku znajdziesz wiele różnych modeli lamp, które z łatwością dobierzesz do swoich potrzeb. Oświetlenie, umiejscowione w konkretnych miejscach może optycznie powiększyć lub zmniejszyć przestrzeń i jednocześnie ukryć mankamenty. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu to niezwykle wygodna opcja. We wnętrzach, urządzonych w stylu klasycznym znajdziemy także oświetlenie, takie jak: lampa z czujnikiem ruchu i zmierzchu oraz lampa vintage.

Intensywne kolory

Jeśli jednak szukasz alternatywy dla tej opcji, kolorystykę sypialni możesz utrzymać w bardziej intensywnych kolorach – jak choćby błękit, pomarańcz, żółć czy czerwień. Takie aranżacje należą do odważnych – idealnie sprawdzą się więc dla osób odważnych, które szukają wyrazistej inspiracji na sypialnię.

 

 

 Poznaj – Krzesła Pedrali – idealne rozwiązanie dla firm i nowoczesnych pomieszczeń.

Meble i dodatki

Kolorystyka, choć niewątpliwie istotna to jedynie punkt wyjścia dla całej aranżacji. Paleta barw może więc jedynie częściowo odpowiedzieć na pytania dotyczące całościowej aranżacji. Potrzebne będą nam więc wygodne meble i dodatki, które wprowadzą do wnętrza przytulny charakter.

Najważniejsza kwestia to oczywiście łóżko. Dzięki niemu będziesz wyspany i wypoczęty, a o to właśnie chodzi! Postaw na funkcjonalne rozwiązania i ciesz się komfortem każdego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *