W ponure, jesienne dni warto, żeby chociaż nasze domy były ciepłe i wypełnione światłem. W kreowaniu takiego przyjaznego wnętrza naszym sprzymierzeńcem mogą być odpowiednie elementy wyposażenia oraz kolorystyka.

Nasłonecznienie mieszkania nabiera szczególnego znaczenia jesienią i zimą. To właśnie wtedy, bezcenne jest każde dodatkowe źródło światła. Pokaźnych rozmiarów okna na pewno bardzo pomagają w wychwytywaniu słonecznych promieni, ale nie zawsze mamy takie do dyspozycji. Uratować nas mogą szklane dodatki w połączeniu z jasnymi tonacjami.

Białe nie znaczy nudne..
Często niesłusznie, nazywana jest kolorem sterylnym i nieprzyjaznym. Tymczasem aranżacje z bielą w roli głównej potrafią skutecznie rozjaśnić przestrzeń i optycznie ją powiększyć. Oczywiście, wnętrze w całości utrzymane w takiej kolorystyce może wyglądać zbyt monotonnie. Wystarczy jednak kilka kontrastowych akcentów, by przekonać się jak dobrze dominacja tej barwy wpływa na ogólny nastrój pomieszczenia. Warto zderzyć ją z kolorami widma słonecznego, a więc wszelkimi odcieniami żółci, pomarańczy, a nawet fioletu czy czerwieni. Można w ten sposób pomalować pojedynczą ścianę lub wybrać takie zasłony, kapy czy dekoracje. Efekt rozjaśnienia uzyskamy również dzięki wykorzystaniu bogactwa tonacji jednej barwy. Na przykład żółte dodatki możemy wprowadzić w skali od piaskowych po słoneczne, stosując równocześnie odmienne faktury materiałów i wygląd powierzchni, od matowych aż po błyszczące, odbijające światło. Tak samo można postąpić z kolorem głównym, czyli bielą. Ona również ma swoje interesujące warianty. Aranżacje, w których czysty, mleczny kolor będzie przechodził w lekko różowy perłowy, delikatnie zażółconą kość słoniową czy też écru, skutecznie rozjaśnią wnętrze. Pozwolą też zachować elegancką spójność, bez nudy i monotonii.

Postaw na szkło
Szkło stanowi atrakcyjny, a jednocześnie bardzo praktyczny element wystroju.
Z jego pomocą można rozjaśnić i powiększyć każde, nawet najmniejsze wnętrze. Dobrze sprawdzą się lustra i połyskliwe, odbijające światło dekoracje z kryształu. Bardzo prostym sposobem na efektywne rozświetlenie pomieszczenia są również drzwi z dużą powierzchnią przeszklenia. Stanowią dobry wybór nie tylko jesienią, bo ich rola nie kończy się na doświetlaniu ciemnych przestrzeni. Nowoczesne technologie wytwarzania szyb i znajdujących się na nich wzorów, pozwalają modelować natężenie oraz ciepło przenikających przez nie promieni. Możliwości jest sporo. Duża, matowa szyba subtelnie rozprasza światło, co sprzyja kreowaniu relaksującej, komfortowej atmosfery. Przezroczyste szkło pasuje do wnętrz nowoczesnych, nieco awangardowych. – W naszej ofercie mamy zarówno szyby matowe, przezroczyste, jak i typu chinchilla czy master carre – mówi Adam Hucz z firmy INVADO. Dwa ostatnie to szkła ornamentowe o ograniczonej przejrzystości, ale umożliwiające grę promieni słonecznych, modelowanych przez przenoszenie lub odbijanie światła. – Takie szyby w naszej ofercie posiadają między innymi modele D’artagnan Solei i D’artagnan Tondo – mówi A. Hucz z INVADO. Duża tafla szkła, zamiast odgradzającej płyty, skutecznie rozjaśni każdy salon, a także podkreśli jego otwarty i przyjazny charakter.

www.otwarty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *