Jak doświetlić meble taśmą LED?

GLAX to eleganckie profile aluminiowe do montażu taśm LED, pozwalające uzyskać stylowe efekty świetlne. Ich różnorodne kształty to wiele zastosowań aranżacyjnych, zwłaszcza że seria została rozszerzona o kolejne nowości. Połączenie profili GLAX z wybranymi komponentami z portfolio GTV pozwala stworzyć kompletny i funkcjonalny system doświetlania szaf przesuwnych.

Aluminiowe profile, w połączeniu z taśmami LED jako źródłami światła, cieszą się coraz większą popularnością. Kiedyś mocno kojarzone z doświetlaniem kuchennych blatów, dziś z powodzeniem stają się ozdobnym elementem mebli salonowych czy gabinetowych, podkreślając ich charakter i nowoczesny wygląd.

Praktyczne rozwiązanie

Zastosowanie profilu pozwala na przedłużenie żywotności taśmy LED, pełni on bowiem funkcję radiatora, odprowadzając ciepło z taśmy oraz dodatkowo chroni ją przed uszkodzeniem mechanicznym czy zabrudzeniem, co zapewnia jej dłuższą i bezawaryjną pracę.

Gdy liczy się design

Tworząc aluminiowe profile GLAX chcieliśmy zaoferować coś więcej niż tylko profesjonalne wykończenie meblowej instalacji oświetleniowej. Równie ważna była dla nas estetyka i design profilu. Oba te aspekty udało się połączyć w doskonałą całość, a różnorodność kształtów i konstrukcji naszych profili to nieskończone możliwości zastosowań aranżacyjnych. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów mebli, stolarzy i klientów, rozszerzyliśmy naszą ofertę profili GLAX o nowe modele: nabijane jedno i dwustronne oraz ich wersje do wypełnienia obrzeżem – informuje Mateusz Strzałkowski, Specjalista ds. Marketingu i PR w firmie GTV.

W wybranych modelach profili można zastosować mleczną lub transparentną osłonkę, co pozwala na modyfikację światła z taśmy LED i eliminację męczącego wzrok efektu punktowego świecenia. Wykorzystanie profilu kątowego zmienia również sam kąt padania światła, a tym samym zwiększa możliwości aranżacyjne. Światło z profilu zamontowanego równolegle do powierzchni mebla będzie się koncentrować na obiekcie znajdującym się bezpośrednio pod nim – a to nie zawsze jest zgodne z naszymi projektowymi zamysłami. Dzięki kątowym profilom GLAX strumień światła możemy zmienić pod kątem 30°, doświetlając wybrane przez nas strefy. W ten sposób oświetlimy zaciemnione dotąd miejsca na półce lub efektownie wyeksponujemy domową bibliotekę, przeszklone witryny czy kolekcję pamiątek z podróży. By jeszcze bardziej wzbogacić możliwość tworzenia świetlnych aranżacji do wyboru mamy profile kątowe jedno lub dwustronne – wszystko zależy od naszej wyobraźni, pomysłów na wnętrze lub miejsce przeznaczenia dodatkowego oświetlenia.

Wymagających klientów, poszukujących niestandardowych rozwiązań, z pewnością zainteresują profile kątowe GLAX (jedno i dwustronne) do wypełnienia obrzeżem w kolorze mebla. To doskonały sposób na ekspozycję pięknego, całościowego frontu i minimalizację widocznego aluminium – poleca Mateusz Strzałkowski.

Wprowadzając swoje nowości firma GTV postawiła przede wszystkim na łatwość ich montowania. Nowe modele to profile nabijane, których montaż nie wymaga dodatkowego frezowania i nie powoduje znaczących zmian w budowie mebli. Zgodnie z ich nazwą profile nabija się na płytę meblową, tworząc spójną i funkcjonalną całość – instalacja jest szybka i prosta. Dostępność profili w 3 metrowych odcinkach pozwala je dopasować do każdej wielkości mebla.

Profil GLAX z inteligentnym włącznikiem

Zastosowanie systemów przesuwnych firmy GTV umożliwia stworzenie użytecznej, funkcjonalnej i  dekoracyjnej garderoby – niezależnie od tego, czy przeznaczymy na nią pojemną szafę czy wygospodarujemy osobne pomieszczenie. Ich cichą pracę zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym wytrzymują one minimum 50 tysięcy cykli otwarć/zamknięć. Komfort korzystania z szafy z można jeszcze dodatkowo poprawić, doświetlając ją za pomocą profilu GLAX wyposażonego w dedykowane mu komponenty.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego włącznika bezdotykowego jednobiegowego taśma LED uruchomi się automatycznie podczas otwierania drzwi szafy i wyłączy bezpośrednio po ich zamknięciu. Odpowiednio dobrany i zamontowany model profilu GLAX (wraz z taśmą LED i właściwej dobrany zasilacz, dostosowany do jej długości pod względem wartości prądu oraz mocy) zapewni idealne doświetlenie wnętrza szafy i wygodne przeglądanie jej zawartości. Profile GLAX można również zamontować w szufladach w garderobie, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć przechowywany w niej ulubiony dodatek czy element biżuterii.

Profile GLAX stanowią atrakcyjną i estetyczną alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła – umożliwiają kreowanie efektownych przestrzeni w naszych wnętrzach i tworzenie funkcjonalnych systemów doświetlanie szaf przesuwnych. Ich potencjał i możliwości kompozycyjne są ogromne – jedynym ograniczeniem staja się nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *