Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice” są zaliczane do największych w Europie. W poprzedniej edycji targów, w roku 2011, uczestniczyło ponad 400 firm z 19 krajów. Ekspozycję odwiedziło ponad 28 tys. profesjonalistów, w tym wielu gości honorowych – władze samorządowe, wielu senatorów, posłów, członków Korpusu Dyplomatycznego i członków delegacji zagranicznych, m.in. z Ukrainy, Wietnamu, Niemiec, Kolumbii, Chile i Wielkiej Brytanii. Najbliższa edycja odbędzie się od 10 do 13 września.

Katowickie Targi, szczycące się ponad 30-letnią tradycją, organizowane są co dwa lata w Spodku. Ich oferta obejmuje kompleksowe usługi dla górnictwa. Targom towarzyszą międzynarodowe konferencje i sympozja, w których uczestniczą przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskiego rządu, Międzynarodowej Agencji Energii, Światowego Kongresu Górniczego i europejskiej nauki.

Wymierne efekty, jakie odnieśli wystawcy przedmiotowych branż, sprawiły, że firmy uczestniczące w targach – zgodnie z europejskimi standardami przygotowania ekspozycji o takiej skali – już w 2011 roku przesyłały karty zgłoszenia i wybierały lokalizację stoisk do edycji tegorocznej. W rezultacie zgłosiło się ponad 400 największych podmiotów i grup producenckich, zajmując niemal 100% udostępnionej powierzchni wystawienniczej, która przekracza 20 tys. m².

– Zapraszamy do Katowic – miasta przyjaznego inwestorom. Państwa udział w targach, nazwanych przez prasę branżową „europejskim szczytem górniczym”, będzie dobrą inwestycją – zachęcają organizatorzy, czyli spółka Polska Technika Górnicza. (red)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *