Dlaczego warto zainwestować w łuparkę do drewna?

 

Dla kogo?

Łuparki do drewna dostępne w sklepie https://forsplit.pl/pol_m_Luparki-do-drewna-179.html są szczególnie polecane osobom o nieco mniejszej sile fizycznej, oraz tych w starszym wieku, którzy nie są już w stanie poradzić sobie z rąbaniem drewna z siekierą. Polecane są również osobom pracującym fizycznie, które po pracy nie mają już sił, by samodzielnie rąbać drewno. Dużą zaletą jest fakt, iż część łuparek można używać w pozycji siedzącej, co ma duże znaczenie dla osób z problemami z kręgosłupem, czy tych, którzy nie mogą stać przez dłuższy okres czasu. Zainwestowanie w łuparkę opłaca się szczególnie wtedy, gdy mamy potrzebujemy przerąbać nieco więcej drewna na opał, na przykład jeżeli mamy duży dom. Dużym plusem jest wtedy to, że potrzebując drewna na zimę przez cały rok mamy możliwość regularnego uzupełniania naszych zapasów.

Jaki rodzaj łuparki?

Łuparki dzielą się też na spalinowe i elektryczne. Dla użytku domowego lepsza będzie ta spalinowa, ponieważ jest stosunkowo łatwa w eksploatacji i w razie ewentualnej awarii można ją łatwo naprawić. Może się jednak okazać, że taka łuparka będzie wydawać głośny hałas, który może przeszkadzać nie tylko nam, ale i naszym sąsiadom. W takim wypadku warto zastanowić się nad kupnem łuparki elektrycznej. Pamiętajmy jednak że zużywa ona sporo prądu i przy długotrwałym użytkowaniu będziemy musieli liczyć się z ze wzrostem rachunków za energię.

Wybierając łuparkę zwróćmy także uwagę na jej zastosowanie. Gdy preferujemy siedzący tryb pracy, wybierzmy model który to umożliwi. Pamiętajmy jednak, że łuparki do pracy stojącej (czyli przeważnie łuparki poziome) są zazwyczaj bardziej wydajne i po prostu szybsze w działaniu. Lepiej więc sprawdzą się w sytuacjach, kiedy mamy na prawdę dużą ilość drewna do przerobienia. Ostatnim czynnikiem na który musimy zwrócić uwagę jest siła nacisku. Do gospodarstw domowych wystarczająca będzie siła nacisku równa 4-5 ton.

Zakup łuparki niewątpliwie jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób chcących zaoszczędzić czas, jak i własną energię której przy tradycyjnym rąbaniu drewna siekierą traci się o wiele więcej, niż używając urządzenia mechanicznego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *