Co powinna zawierać umowa deweloperska?

Na początku, gdy kupujesz nowe mieszkanie, musisz zawrzeć umowę deweloperską. Konieczne jest, aby była korzystna dla obu stron Musi przede wszystkim zabezpieczać nabywcę. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed jej podpisaniem.

Czym jest umowa deweloperska?

Umowa deweloperska występuje w postaci dokumentu w formie aktu notarialnego, w którym deweloper zobowiązuje przenieść na nabywcę prawo własności nieruchomości po zakończeniu budowy. Nabywca ma w nim obowiązek zapłacić. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyna umowa, którą należy podpisać, aby stać się właścicielem, np. nieruchomości w stanie deweloperskim. Po zakończeniu budowy, konieczne jest podpisanie również umowy przeniesienia własności – także w formie aktu notarialnego.

Na co zwrócić uwagę podczas popisywania umowy?

Umowa deweloperska musi między innymi zawierać cenę nieruchomości, termin przeniesienia praw własności, powierzchnie i układ pomieszczeń, zasady odstąpienia od umowy czy numer pozwolenia na budowę. Należy sprawdzić, w jaki sposób będą rozliczane kwestie mediów – osobiście czy za pośrednictwem dewelopera, a także czy będzie pobierana opłata za administrowanie budynkiem.

Pamiętaj, że wszystkie istotne dla Ciebie kwestie, dotyczące mieszkania, muszą być zapisane w umowie. Zapisy umowy deweloperskiej są wiążące dla obu stron i to na jej podstawie są prawnie egzekwowane!

Jeżeli podejmujesz decyzje o zakupie mieszkania musisz być pewien, że Twoje pieniądze są bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, kiedy inwestycja jest w trakcie budowy. Umowa zobowiązuje dewelopera do dotrzymania zawartych w umowie postanowień związanych ze standardem wykończenia i terminem realizacji.

 

 

 

Mieszkanie – decyzja na całe życie

Każdy młody człowiek, wchodzący w dorosłe życie, marzy o własnym kącie, stąd często decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera. Najczęściej wiąże się to z wzięciem wieloletniego kredytu, dlatego to bardzo poważna decyzja. By odbyła się bezproblemowo, warto wcześniej zastanowić się nad wyborem właściwego inwestora.

Jeżeli poszukujemy mieszkania w tym mieście nad Bystrzycą, warto zaufać inwestorowi Nieruchomości Lalak Properties. Jest to firma deweloperska z Lublina z dużym doświadczeniem. Do jego udanych realizacji należy między innymi eleganckie i nowoczesne osiedle Diamentowe Wzgórze w malowniczej okolicy w sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego.

Więcej informacji pod adresem: https://diamentowewzgorze.pl/.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *