Jak dopasować stylową witrynę na alkohol do wnętrza lokalu?

Dobór odpowiedniej witryny czy regału, na którym przechowywane będą alkohole, ma duże znaczenie podkreślające gust właściciela lokalu oraz uatrakcyjniające moment sięgania po cenne trunki. Od czego zacząć i jak dopasować witrynę do wnętrza?

 

Wnętrza firmowe i handlowe – pomysły na wizualną prezentację alkoholi

W lokalach handlowych właściwa prezentacja alkoholi może się bezpośrednio przekładać na wzrost zainteresowania klientów dotyczących zakupu tego towaru, dlatego warto tutaj pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Kluczowe jest dopasowanie rodzaju witryny do stylistyki pomieszczenia. Witryna na alkohol zaprojektowana w nowatorskim stylu, z otwartymi półkami lub przeszkleniami przeznaczonymi dla ochrony najdroższych trunków najlepiej sprawdzi się w sklepach urządzanych nowocześnie i z rozmachem.

Atrakcyjny wygląd takiej witryny, jej ciekawe wykończenie i podkreślenie wyjątkowości alkoholu umieszczonego na niej np. za szklaną ścianką sprawią, że klienci chętnie będą zerkali właśnie w tym kierunku. Jednocześnie projektanci wnętrz handlowych zwracają uwagę na spójność regałów i witryn z resztą pomieszczenia. Ustawienie witryny ultranowoczesnej w sklepie stylizowanym na klimaty vintage czy folkowe zdecydowanie nie będzie spójne z całością wnętrza i może wywołać efekt wprost przeciwny do zamierzonego.

 

Zgodnie z podstawowymi zasadami urządzania lokalu witryna na alkohol powinna zajmować jedno z najbardziej wyróżniających się miejsc pomieszczenia. Bez względu na to, czy będzie szklana, aluminiowa, drewniana czy wykonana przy pomocy innych oryginalnych materiałów, zawsze musi zajmować ważne i będące „pod okiem sprzedawcy” miejsce w firmie. Jeśli ma charakter czysto sprzedażowy, wtedy dobrze, by znalazła się przy kasie, a jeśli służy wyłącznie do dekoracji, wtedy może nie znajdować się w centrum, ale nadal powinna być stylowo spójna z wnętrzem.

 

 

 

Jak dobrać witrynę do prywatnego mieszkania?

Stylowa witryna na alkohol umieszczana we własnym mieszkaniu rządzi się nieco innymi prawami. Aby dobrze dopasować ją do aranżacji wnętrza warto wziąć pod uwagę zarówno jej współgranie z otaczającymi ją meblami, kolor, wykończenie, jak i możliwe kontrasty. Taka witryna ustawiona w nowoczesnym salonie może mieć charakter nieco inny od niego tak, by stanowiła swojego rodzaju kontrast i wyróżniający się punkt mieszkania.

W tym miejscu należy jednak zachować umiar tak, by chęć osiągnięcia kontrastu nie zamieniła się w groteskę wnętrzarską, która będzie gości bardziej śmieszyć niż zachwycać. Warto przemyśleć zarówno witryny wysokie jak i zabudowane, przeszklone, a także całkowicie otwarte.

 

Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach stylowe witryny na alkohol posiadające nóżki. Dobrym pomysłem do praktycznie każdego rodzaju wnętrza będzie też podświetlenie półek, na których mają stać trunki poprzez wykorzystanie profili ledowych czy diod mocowanych na taśmach LED.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.szyby-dekoracyjne.pl/project/witryny-chlodnicze-do-alkoholu/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *