budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Raport IMM: obniżka cen gazu receptą na zwycięstwo

2012-12-27

Energetyka znowu wstrząsnęła mediami. Niemal połowa listopadowych przekazów na temat bossów gospodarki poświęcona była branży energetycznej, zaś prawie 1/3 wszystkich informacji koncentrowała się na osobie Grażyny Piotrowskiej - Oliwy, szefowej PGNiG. Jedyna w zestawieniu bosska sukces medialny zawdzięcza udanym negocjacjom cen gazu, których efektem może być obniżka odczuwalna dla każdej polskiej kieszeni - informuje Instytut Monitorowania Mediów w najnowszym raporcie. W listopadzie wszystkie niemal firmy opublikowały wyniki finansowe lub prognozy, ujawniły też plany inwestycyjne i oczekiwania wobec przyszłego roku. 

IMM przeanalizował prawie 3,7 tys. publikacji z prasy i internetu pod kątem ekspozycji prezesów w mediach. Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu na stronie IMM.

Energetyka
Ceny gazu będą niższe
– na taką informację czekał cały kraj, chyba każde gospodarstwo domowe. Głównie – choć nie tylko, ta informacja zapewniła energetyce dominującą pozycję w przekazach medialnych, a odpowiedzialnej za sprawę Grażynie Piotrowskiej-Oliwie, prezesce PGNiG, zagwarantowała status najbardziej medialnego bossa polskiej gospodarki.

Drugie miejsce zajął Dariusz Lubera, prezes Taurona. Lubera zapowiada stagnację w branży oraz bierze pod uwagę możliwość spadku przychodów firmy w 2013 roku. Jednocześnie firma może się pochwalić poprawą wyników finansowych w trzecim kwartale i za trzy kwartały 2012 roku.

Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kilian, dowodzący PGE. Kilian wspominany był w kontekście wsparcia przez państwo budowy elektrowni jądrowej. Zdaniem prezesa PGE wsparcie finansowe ze strony państwa jest kluczowe w przypadku tego projektu.

Telekomunikacja
Maciej Witucki
, prezes Orange Polska, był w listopadzie najbardziej medialnym prezesem z branży telekomunikacyjnej. Popularność w mediach przyniosło Wituckiemu skojarzenie świata biznesu z polityką. Prezes Orange jest też prezesem Francuskiej Izby Przemysłowo Handlowej w Polsce, dlatego nie mogło go zabraknąć w informacjach, gdy Polskę odwiedził prezydent Francji Francois Hollande.

Na drugim miejscu znalazł się kierujący Polkomtelem Zygmunt Solorz-Żak. Nowym, jeszcze raczkującym, ale już medialnym pomysłem biznesmena są „inteligentne domy”. Pomysł ten zakłada, że grupa Solorza-Żaka będzie dostarczała w ramach jednego rachunku prąd, telewizję i internet. Być może w tym tkwi tajemnica wejścia Tomasza Zadrogi, byłego prezesa PGE, do zarządu Polkomtelu.

Trzecie miejsce należy do Mirosława Godlewskiego kierującego Netią. Firma opublikowała wyniki finansowe i obniżyła prognozy – jak twierdzi prezes Godlewski – w związku ze spowolnieniem gospodarczym.

Bankowość

Zbigniew Jagiełło, kierujący PKO BP, chyba nie zamierza ustąpić miejsca w mediach innym przedstawicielom branży bankowej. Po raz kolejny prezes PKO BP okazał się najbardziej medialnym bossem z tego sektora. Punktem wyjścia wielu publikacji były zgodne z oczekiwaniami rynku, niezłe wyniki finansowe spółki. Prezes PKO BP pojawiał się też w kontekście contact center, które bank otwiera w Rzeszowie oraz w związku z mecenatem kulturalnym PKO BP.

Na drugim miejscu znalazł się Luigi Lovaglio (Pekao SA), głównie za sprawą bardzo dobrych wyników finansowych firmy.

Trzecie miejsce zajął Krzysztof Rosiński z Getin Noble. Zarówno bank, jak i prezes, najczęściej pojawiają się ostatnio w mediach w związku z kolejnymi zakupami: 7 listopada podpisano wstępną umowę nabycia 100% akcji Dexia Kommunalkredit Bank Polska S.A. Prezes Rosiński twierdzi, że jest to kolejne wzmocnienie pozycji Getin Noble Banku w sektorze finansowym i  pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój banku.

Paliwa

Kierujący Lotosem Paweł Olechnowicz był najczęściej cytowanym i wspominanym bossem branży paliwowej w listopadzie. Z jednej strony media informowały, że współpraca PGNiG i Grupy Lotos w zakresie poszukiwań gazu ziemnego i ropy naftowej nabiera tempa, z drugiej donosiły o rozstaniu Lotosa z żużlowcami z Wybrzeża.

Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen, zajął drugie miejsce w rankingu medialności paliwowych bossów. Plany inwestycyjne Orlenu zdominowały przekazy medialne na temat spółki w listopadzie. Więcej odwiertów produkcyjnych, coraz więcej stacji paliw – nowy rok zapowiada się dla spółki pracowicie.

Piotr Dziwok (Shell Polska) zajął trzecią pozycję.

Ubezpieczenia
Najczęściej cytowanym i wspominanym prezesem branży ubezpieczeniowej w listopadzie był Andrzej Klesyk, kierujący PZU. W rankingu Liderów Filantropii w kategorii "Firma, która przekazała najwięcej środków na cele społeczne" pierwsze miejsce zajęło PZU z kwotą darowizn wynoszącą ponad 20 mln zł. Dobre uczynki wracają – firma może się też pochwalić dobrymi wynikami finansowymi.

Na drugim miejscu wśród szefów firm ubezpieczeniowych uplasował się Jarosław Parkot, dowodzący Wartą TUnŻ SA. Parkot to szef skuteczny: po trzech kwartałach Warta uzyskała ponad 9 proc. wzrost przypisu składki, utrzymując pozytywny trend. „To znakomity wynik szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeci kwartał w skali rynku nie był tak dobry jak pierwsze półrocze. Wzrost rynku w pierwszych dziewięciu miesiącach roku szacujemy na około 5 proc.” – powiedział szef spółki.

Trzecia pozycja należy do Franza Fuchsa, prezesa Vienna Insurance Group w Polsce.

Instytut Monitorowania Mediów wyraża zgodę na publikację raportu, wyników badań i dołączonych do nich materiałów graficznych pod warunkiem podania źródła ("Instytut Monitorowania Mediów”) w artykule oraz oznaczenia w grafikach.

Autor:

Nina Olszewska, starsza specjalistka ds. analiz mediowych IMM.

O raporcie:
Analizę wykonano na podstawie 3 669 materiałów z prasy i internetu, w których pojawili się prezesowie analizowanych firm (pełna lista firm w raporcie). Raport obejmuje okres od 1 do 30 listopada 2012 roku. Wyselekcjonowano również wzmianki na temat bossów w mediach społecznościowych monitorowanych przez Instytut Monitorowania Mediów (lista dostępna na stronie Kompas Social Media oraz IMM). W analizie uwzględnione zostały również firmowe blogi oraz profile bossów w portalach społecznościowych. Materiały z mediów społecznościowych obejmują wyłącznie ogólnodostępne wpisy internautów.

„Bossowie polskiej gospodarki” to nowa odsłona raportu IMM publikowanego od stycznia 2005 r. do czerwca 2006 r. Dla dużych firm i korporacji w Polsce, a także mediów finansowych i gospodarczych prowadzony był ranking „Bossowie polskiej gospodarki w mediach”. Badaliśmy obecność w mediach szefów największych firm w Polsce na podstawie comiesięcznej analizy przekazów prasowych, radiowych i telewizyjnych. Dla firm, których reprezentanci znajdowali się w rankingu była to ważna informacja na temat ich wizerunku w mediach.

O Kompasie Social Media:
Kompas Social Media
to najnowszy projekt Instytutu Monitorowania Mediów. Jest to audyt dotychczasowej obecności firmy, marki, osoby czy całej branży w mediach społecznościowych na tle jej obecności w Internecie. Raport umożliwia identyfikację najbardziej popularnych miejsc dyskusji na temat marki lub firmy, wskazuje również kanały jeszcze niezagospodarowane. Audyt sygnalizuje momenty największego nasilenia komentarzy, z uwzględnieniem głównych tematów, co pomaga w szczegółowej analizie komentarzy internautów na badany temat. W raporcie uwzględniony jest też wydźwięk publikacji na temat badanego hasła. Analiza wyszczególnia również autorów treści w sieci, będących lub mogących się stać liderami opinii. Kompas pomaga ocenić dotychczasowe przekazy na temat firmy/ marki i znaleźć miejsca w Internecie, w których pojawia się ona jak i jej klienci. To pomoc w dostosowaniu lub zoptymalizowaniu komunikacji w poszczególnych kanałach w Internecie.

O IMM:
Instytut Monitorowania Mediów
od ponad 10 lat świadczy usługi wyszukiwania i analizy informacji publikowanych w mediach oraz tworzenia raportów wizerunkowych. Stale monitoruje ponad 900 tytułów gazet i czasopism ogólnopolskich, regionalnych i anglojęzycznych, ponad 100 stacji RTV, polskie zasoby Internetu oraz social media. Od 2002 roku Instytut Monitorowania Mediów jest członkiem FIBEP – elitarnej organizacji zrzeszającej ponad 90 firm monitorujących media z przeszło 40  krajów świata. IMM jest twórcą kwartalnego newslettera FIBEP, poświęconego PR i komunikacji, dedykowanego firmom monitorującym media.

PR
KJ

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

energetyka Instytut Monitorowania Mediów Raport IMM informacje budowlane

Zobacz także...

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

2016-12-06

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych? więcej...

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

2016-04-19

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

Średni, murowany dom na wsi, za mniej niż pół miliona, zbudowany na kredyt, jako spełnienie marzeń. Taki jest statystyczny polski dom, według Oferteo.pl. Badania portalu podsumowujące rok 2015 pokazują, że większość trendów trzyma się mocno od lat, a nowinki są jeszcze mało popularne. więcej...

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

2016-02-03

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości? więcej...

Nowelizacja ustawy o wyrobach budowlanych już weszła w życie

2016-02-02

Nowelizacja ustawy o wyrobach budowlanych już weszła w życie

Od 1 stycznia br. funkcjonują zapisy nowelizacji ustawy o wyrobach budowlanych. Wprowadza ona m.in. nowe zasady oceny technicznej i publikowanie wyników kontroli wyrobów przez GUNB. Jak nowe przepisy wpłyną na branżę? więcej...

Modułowa mobilność w biznesie

2015-10-28

Modułowa mobilność w biznesie

Realizacja projektu w kilka tygodni oraz elastyczność inwestycji dla potrzeb klienta. To tylko część z wielu zalet budownictwa modułowego. Jest to rozwiązanie mobilne, które coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnej przestrzeni biurowej, sportowej, artystycznej czy nawet w szkolnictwie. więcej...