Nasypy, pale, wodociągi, systemy sygnalizacji świetlnej, kanalizacja deszczowa – zakres prac Generalnego Wykonawcy poszerza się z każdym dniem.


Prawa strona Wisły

Na prawobrzeżnym placu budowy zakończono testowanie obciążeń pali na przyszłych podporach estakad od P9 do P12. Do wbicia pali testowych przygotowywane są kolejne platformy: od P2 do P6. W związku z pracami przygotowawczymi do budowy prawej łącznicy (jest to rodzaj drogi pomocniczej łączącej dwie drogi w ramach węzła drogowego), zmieniono organizację ruchu na ul. Winnica: wykonany został niewielki, około 30-metrowy objazd, aby odsunąć drogę od wykonywanej podpory nr 2.


Na Żółkiewskiego udało się przebudować instalację i zlikwidować kolizję telekomunikacyjną. Na Winnej powstał gazociąg, a na Wschodniej gazociąg i wodociąg. Na placu Daszyńskiego trwa przebudowa sygnalizacji świetlnej.


Na wykonanych już poszerzeniach jezdni robotnicy kładą podbudowę bitumiczną, a tuż nad samym brzegiem Wisły trwa budowa nabrzeża, które umożliwi prowadzenie prac budowlanych.


Na placu Daszyńskiego budowlańcy wybudowali już kanalizację deszczową. Wykonanie i wbicie ścianki szczelnej w komorze kanalizacji sanitarnej odbyło się w nocy. Pora ta wynikła z powodu konieczności wyłączenia trakcji tramwajowej na pl. Daszyńskiego na czas przeprowadzanych prac.


Lewa strona Wisły

Na Rudaku trwają intensywne prace drogowe, takie jak: budowa nasypu, usuwanie warstwy humusu, wykonanie drenu podłużnego wzdłuż ul. Kmicica czy budowa kolektora deszczowego. System przeciwdeszczowy, jako element sieci kanalizacyjnej, posłuży do zbierania z ulicy nadmiaru wody deszczowej i zapobiegnie jej zalewaniu i uszkodzeniu w czasie potężnej ulewy.


Z lewobrzeżnych terenów budowy robotnicy wywożą humus, czyli wierzchnią warstwę gleby. Została ona zdjęta w ramach przygotowań do budowy estakad.


Na obu placach budowy nowego toruńskiego mostu pracuje już obecnie około 90 specjalistów, w tym 55 pracowników fizycznych  i 35 kadry technicznej. Większość prac prowadzona jest przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu budowlanego.

źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *