Asfalt w workach – do czego służy i jakie ma zalety?

Wśród produktów służących do budowy dróg znaleźć można asfalt w workach. Jest to nowoczesna mieszanka, którą stosuje się na zimno do napraw ubytków w jezdniach, chodnikach, na placach parkingowych i wszelkich innych nawierzchni asfaltowych lub betonowych. Ze względu na swoje właściwości jest wyjątkowo łatwa w użyciu i ma szerokie zastosowanie.

 

Asfalt na zimno w workach – szybka masa naprawcza

Sprzedawany w workach asfalt jest to gotowa do użytku zaprawa, która z założenia służy do wykonywania wszelkiego rodzaju napraw nawierzchni asfaltowych. Stosuje się ją na zimno, czyli bez konieczności wcześniejszego podgrzewania, jak ma to miejsce przy „zwykłych” mieszankach asfaltowych wykorzystywanych do budowy nowych dróg. Aby załatać dziurę w jezdni, wystarczy wyłożyć mieszankę bezpośrednio z worka na uszkodzone miejsce, wypełnić nią dokładnie ubytek, a następnie wyrównać powierzchnię i zagęścić ubijakiem. W praktyce taka operacja wykonywana przez doświadczonych fachowców zajmuje niewiele czasu. Ma to duże znaczenie w przypadku konieczności naprawy nawierzchni w ciągu komunikacyjnym o dużym natężeniu ruchu, gdzie niewskazane jest długotrwałe zamknięcie jakiegokolwiek jej fragmentu.

 

 

 

Zalety mieszanki asfaltowej w workach

Asfalt na zimno sprzedawany jest najczęściej w workach o pojemności około 25 kg, co wystarcza na naprawę ubytku o powierzchni około jednego metra kwadratowego i grubości od 1 do 2 cm. Takie opakowania są łatwe do transportu i opróżniania, jednak nie jest to jedyna zaleta produktu.

Do korzyści stosowania asfaltu w tej formie zaliczyć należy także:
– możliwość stosowania masy o każdej porze roku i w każdych warunkach atmosferycznych, nawet podczas mrozów i upałów, a także podczas opadów,
– do aplikacji masy i naprawy ubytku wystarczają proste narzędzia takie jak łopata oraz ubijak ręczny lub mechaniczny,
– produkt pozwala na błyskawiczne usunięcie ubytków o niewielkiej powierzchni,
– po dokonaniu naprawy nawierzchnia jest natychmiast gotowa do użytku,
– niewykorzystana masa może być zastosowana w późniejszym czasie pod warunkiem jej właściwego zabezpieczenia.

Ta nowoczesna mieszanka asfaltowa jest tak praktyczna i wygodna, że znajduje szerokie zastosowanie. Wykorzystują ją przede wszystkim drogowcy do szybkiego łatania dziur w jezdniach nie tylko w miastach, ale także na drogach lokalnych, szybkiego ruchu, na mostach itp. Asfalt sprawdza się również do naprawy nawierzchni parkingów, ścieżek rowerowych i chodników asfaltowych, przydomowych podjazdów, a nawet do mocowania studzienek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *