Szereg zdarzeń losowych może doprowadzić do przykrego incydentu, którym jest zalanie. Podobnie w trakcie pożaru, gdy zastosowana jest woda do jego opanowania i ugaszenia, następnym, niezbędnym etapem, który pozwoli na ponowne zamieszkanie obiektu, jest jego osuszenie. W tym celu należy wykonać stosunkowo proste czynności. Jednak niezbędne stają się odpowiednie narzędzia oraz fachowa wiedza.


Budynek po zalaniu – co dalej?

Osuszanie budynków staje się niezbędne, gdy nadmiar wilgoci utrudnia funkcjonowanie jego mieszkańcom i stanowi zagrożenie dla ich zdrowia. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni, które mogą powodować szereg schorzeń. W celu pozbycia się nadmiaru wilgoci należy podjąć konkretne środki. Osuszanie ścian z wilgoci obywa się najczęściej przy zastosowaniu nagrzewnic. Zostają one przystawione do ściany, tak, by podgrzać temperaturę powietrza nawet do 40%, a w efekcie czego następuje intensywny proces parowania. Inną metodą jest absorpcja. Wykorzystywane są w tym celu specjalistyczne urządzenia, przeznaczone do absorpcji wody. Funkcję takową spełnia ich wnętrze, w którym występują żele krzemionkowe lub silikonowe. Całość odbywa się z udziałem gorącego powietrza. 

 

Kiedy osuszanie staje się niezbędne?

Osuszanie budynku staje się oczywiście niezbędne w sytuacji, gdy zostało zalane. Różnego rodzaju awarie, tak samo sprzętów AGD, jak pralki, czy też zaworów, mogą wpłynąć na ten przykry incydent. W wielu sytuacjach niezbędne staje się osuszanie podposadzkowe, z uwagi, iż woda może się tam gromadzić, osłabiając w ten sposób kondygnację budynku, czy też wykończenie podłogi. W celu jego wykonania wykorzystuje się szczelinę dylatacyjną. Istnieje kilka, skutecznych sposób na przeprowadzenie całego zabiegu. Można w tym celu wykorzystać zarówno ciepłe powietrze, które zostaje wtłoczone przez szczelinę, jak również odessać wilgoć poprzez dostosowane do tego celu maszyny. Wszelkie, niezbędne informacje, jak również fachową pomoc, włącznie z pomiarem wilgotności, gotowi są udzielić profesjonalne firmy, zajmujące się tego rodzaju usługami. W celu zapoznania się z ofertą, jak też możliwościami pozbycia się wilgoci, warto zapoznać się z informacjami na stronie nord-help.com.pl/oferta/. Świadczy profesjonalne usługi, związane między innymi z osuszaniem mieszkań.

 

 

 

 

 

Jakie powierzchnie podlegają osuszaniu?

Osuszanie ścian po zalaniu może dotyczyć obiektów mieszkalnych, tak samo domów rodzinnych, jak też mieszkań. Jednak w niektórych sytuacjach do takiego zdarzenia dochodzi na przestrzeniach wielopowierzchniowych, jak hale magazynowe, czy produkcyjne. W celu stworzenia komfortowych, optymalnych warunków pracy niezbędne jest podjęcie kroków, które pozwolą na osuszanie ścian z wilgoci. Niejednokrotnie niezbędne staje się również przeprowadzenie tego typu procesów na posadzce, czy podłożu, które także uległo zawilgoceniu. W przypadku magazynów obecność wilgoci może mieć szkodliwy wpływ zarówno na towary przechowywane w jego obrębie, jak też na maszyny wykorzystywane w trakcie pracy. Dodatkowo mogą pojawiać się szkodliwe dla zdrowia grzyby oraz pleśń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *