Optymistyczne dla branży modułowej prognozy na rok 2014 znalazły potwierdzenie w faktach. Liczba zamówień systematycznie rosła, a z zalet technologii modułowej korzystało coraz więcej przedsiębiorstw. Po moduły – jako receptę na braki lokalowe w dzielnicach i gminach – sięgali nawet kandydaci na radnych, prezydentów i burmistrzów podczas kampanii przed listopadowymi wyborami samorządowymi.

Jednym z wiodących odbiorców modułów była w mijającym roku branża budowlana. Jej kondycja stopniowo się poprawiała, a fala inwestycji sprzyjała rosnącej liczbie placów budowy, przy których powstawały stawiane z modułów zaplecza budowy. Z naszych analiz wynika, że przyczyny takiego wzrostu zleceń dla firm budowlanych można podzielić na trzy główne grupy.

Po pierwsze – wielu włodarzy miast i gmin postanowiło w tym roku zintensyfikować prace budowlane, co spowodowało boom inwestycyjny przed wyborami samorządowymi. Drugim powodem była konieczność wykorzystania środków unijnych, ponieważ w 2014 roku kończyła się część wieloletnich programów dofinansowywanych przez UE, a rozpoczynały się kolejne. Warto również nadmienić, że trzecią przyczyną była dobra kondycja i stabilność polskiej gospodarki, co zwykle sprzyja inwestycjom w budownictwo, infrastrukturę drogową czy transport.

Również dla Touax Polska rok 2014 był zdecydowanie udany. Nasza flota ponad dziesięciu tysięcy modułów była w ciągłym ruchu. Zaobserwowaliśmy również, że rośnie zainteresowanie klientów modułami o podwyższonym standardzie (na biura, szkoły, przedszkola, punkty sprzedaży czy magazyny) i przeznaczonych do nietypowego (w tym także sezonowego) użytku. W technologii modułowej są stawiane sklepy, kluby na plażach Bałtyku i nad naszymi rzekami.

Pozwala na to nie tylko krótki czas, w jakim można zrealizować modułowe budynki (kilka, kilkanaście tygodni), ich elastyczność zastosowań oraz szeroki wachlarz aranżacji, ale i atrakcyjne wykończenie. Należą do niego przeszklenia tworzące całe ściany, podwyższone sufity skrywające elementy modułowych konstrukcji, tarasy, schody wewnętrzne i zewnętrzne czy instalacje podwyższające komfort codziennego użytkowania modułów Touax, takie jak klimatyzacja i wyciszenia ścian.

Przed modułami kolejny rok. W naszej ocenie, będzie to czas rozwoju i rosnącego zainteresowania firm wykorzystaniem technologii modułowej, która pozwala nie tylko na szybkie stawianie obiektów w dowolnym miejscu, ale i efektywność kosztową takich rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *