budowlane24h.plbudowlane24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


?>

Jakie domy będą budowane w 2012 roku? Znamy preferencje Polaków

2012-03-22

Najpopularniejszy nowo wybudowany polski dom w 2012 roku będzie murowany, pokryty tradycyjną dachówką i nie będzie miał piwnicy - wynika z analizy zapytań ofertowych zamieszczanych w serwisie www.oferteo.pl przez planujących budowę.

Na podstawie analizy tych zapytań udało się określić preferencje budowlane Polaków na 2012 rok. Dane pochodzą z odpowiedzi udzielonych przez 800 klientów serwisu.

Efekt murowany!

Najbardziej popularną wśród użytkowników serwisu metodą stawiania domów okazuje się tradycyjna murowana budowa z porothermu. Tę metodę wybiera 36% osób korzystających z usług portalu.

Nieco mniejszą popularnością wśród budujących cieszy się metoda murowania z ytongu. Na ten rodzaj materiału decyduje się 23% składających zapytanie ofertowe w portalu. Jeszcze mniej osób chce zlecić budowę szkieletową domu (8%) i z drewnianych bali (zaledwie 3%).

Wśród innych wymienianych technologii znalazły się jeszcze między innymi: silikat, beton komórkowy (gazobeton, suporex), pustak max, cegła kratówka czy budowa w technologii pasywnej.

Czym pokrywamy dachy?

Na pokrycie dachu swojego domu 40% użytkowników serwisu Oferteo.pl wybiera tradycyjną dachówkę ceramiczną.

Kolejnym często wybieranym rozwiązaniem jest pokrywanie dachu blachodachówką. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, to rozwiązanie preferuje blisko 30% osób składających zapytanie w serwisie. Jeszcze mniej budujących (10%) chce pokryć dach swojego domu dachówką cementową, blachą (ok. 4%) lub karpiówką (tylko 2%).

Osoby wypełniające formularz wśród materiałów wymieniały również: gont bitumiczny, papę, dachówkę kamienną, a także płytę warstwową.

„Wybór tych technologii nie jest przypadkowy. Dziś zwracamy uwagę nie tylko na cenę, ale też na trwałość zastosowanych materiałów, stąd częsty wybór pustaków z porothermu. Ich wykorzystanie nie tylko pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ale jest również gwarancją dobrej jakości. Na dachówki ceramiczne budujący decydują się najczęściej, dlatego, że mimo wyższej od blachodachówek ceny przewyższają je pod względem trwałości, bezpieczeństwa, jak również estetyki. Podsumowując często to właśnie trwałość, jakość, a dopiero na końcu cena, decydują o wyborze tradycyjnych rozwiązań i z pewnością ta tendencja będzie się utrzymywała przez najbliższe lata” - mówi Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl.

Piwnice to rzadkość

Jak wynika z przeprowadzonej analizy, Polacy niechętnie podpiwniczają swoje domy. Spośród 800 osób, które odpowiedziały na to pytanie w formularzu, tylko 13% wyraziło chęć wybudowania piwnicy.

Reszta użytkowników (87%) nie zamierza podpiwniczać swoich domów.

Kiedy zlecamy budowę i do jakiego stanu?

Polacy odpowiednio wcześniej planują budowę swojego domu i z półrocznym wyprzedzeniem poszukują firmy, która zajęłaby się postawieniem budynku. W ten sposób postępuje 30% z nas.

Niewiele mniej, bo 27% osób poszukujących firmy budowlanej, chce rozpocząć budowę za 3 miesiące. Opublikowane dane pokazują również, że aż 14% użytkowników platformy Oferteo.pl czeka ze znalezieniem odpowiedniej firmy do samego końca i chce rozpocząć budowę tak szybko, jak to tylko możliwe. Natomiast 5% nie wie jeszcze, kiedy będzie mogło rozpocząć prace przy swoim domu.

Równie ciekawy obraz prezentuje się, kiedy spojrzymy na wyniki badania dotyczącego stanu budowy. Polacy rzadko decydują się na zlecenie budowy całego domu jednej firmie. Na takie rozwiązanie decyduje się zaledwie 14% użytkowników serwisu. Nieco więcej osób (18%) chce zlecić budowę do stanu deweloperskiego (ze wszystkimi instalacjami).

Znacznie częściej (23% zapytań) budujący poszukują firm, które podejmą się budowy domu do stanu surowego zamkniętego (z dachem, oknami, drzwiami i ściankami) oraz stanu surowego otwartego (z dachem, ale bez okien i drzwi) - takim rozwiązaniem zainteresowanych było aż 41% użytkowników Oferteo.pl. Reszta prac wykończeniowych zlecana jest kolejnym podmiotom.

Pojawiły się również zapytania odnośnie do stanu surowego otwartego (ale z odeskowaniem, dachem, drzwiami i ściankami działowymi) oraz budowy samych fundamentów.

Gotowy projekt

Z zebranych danych wynika, że Polacy mają już w ręku gotowy projekt swojego domu. Większość z nas kupuje przygotowane wcześniej rozwiązania - decyduje się na to 69% budujących, natomiast 31% woli zlecić przygotowanie indywidualnego projektu. Wśród gotowych rozwiązań znalazły się między innymi: Gracjan, Bella, Jarzębina 2, Oregon, czy Dom w truskawkach.

Oferteo.pl - jak to działa?

Dzięki specjalnym formularzom oraz zespołowi konsultantów Oferteo.pl, pomaga prawidłowo przygotować i złożyć zapytanie ofertowe, a później aktywnie znajduje firmy zainteresowane przedstawianiem swojej propozycji w odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenie. Wystarczy więc przesłać bezpłatne zapytanie, aby otrzymać na skrzynkę mailową gotowe oferty od dostawców szukanej usługi czy towaru. To pozwala wybrać najkorzystniejszą ofertę i zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami wykonawcy, np. przeglądaniem setek stron internetowych.

Korzyści z rozwiązania dostarczanego przez Oferteo.pl czerpią nie tylko osoby poszukujące usługi lub towaru, ale i dostawcy takich usług, którzy mogą dotrzeć do klienta.

Milion sfinalizowanych ofert!

Popularność takich serwisów stale rośnie, co widać w liczbie zawieranych transakcji. Niedawno w portalu www.oferteo.pl sfinalizowana została milionowa oferta, a zainteresowanie zarówno ze strony firm, jak i odbiorców prywatnych nie słabnie.

O OFERTEO

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Więcej na www.oferteo.pl .

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

oferteo raport domy informacje budowlane

Zobacz także...

Jak wybrać nowe i dobre inwestycje deweloperskie w Trójmieście?

2020-07-09

Jak wybrać nowe i dobre inwestycje deweloperskie w Trójmieście?

Północ Polski jest niezwykle atrakcyjną lokalizacją nie tylko pod względem turystycznym, ale również mieszkaniowym. Od kilku już lat na terenie województwa pomorskiego powstają liczne inwestycje deweloperskie w Trójmieście, które swoją nowoczesnością zachęcają potencjalnych mieszkańców do zakupu mieszkania. więcej...

Przygotowanie działki pod budowę domu – najważniejsze formalności

2017-03-20

Przygotowanie działki pod budowę domu – najważniejsze formalności

Po zakupie działki budowlanej można przystąpić do planowania wszystkich prac, dzięki którym powstanie dom. Warto wiedzieć wcześniej, jak krok po kroku wygląda przygotowywanie działki pod budowę oraz o czym pamiętać przy zlecaniu kolejnych prac. więcej...

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

2016-12-06

Dobra hurtownia na wagę złota, czyli dlaczego kontakt ze specjalistą ma kluczowe znaczenie?

W dobie sprzedaży internetowej mogłoby się wydawać, że sprzedaż tradycyjna odchodzi w zapomnienie – zwłaszcza w kontekście wygody, szybkości realizacji zamówienia czy ogólnego trendu przenoszenia wszelkiej aktywności w sferę on-line. Jednak aktualna sytuacja hurtowni budowlanych wskazuje na coś zupełnie innego. Dlaczego klienci wolą zakupy w sklepach stacjonarnych? więcej...

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

2016-04-19

Polak buduje dom tradycyjnie – Raport o budowie domów w 2015 roku

Średni, murowany dom na wsi, za mniej niż pół miliona, zbudowany na kredyt, jako spełnienie marzeń. Taki jest statystyczny polski dom, według Oferteo.pl. Badania portalu podsumowujące rok 2015 pokazują, że większość trendów trzyma się mocno od lat, a nowinki są jeszcze mało popularne. więcej...

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

2016-02-03

Energooszczędność i styl – jak to połączyć?

Standardy budownictwa energooszczędnego dyktowane normami prawa unijnego i polskiego w dużym stopniu determinują założenia projektowe, a w konsekwencji wygląd inwestycji. Wbrew obiegowym opiniom forma jednorodzinnego domu niskoenergetycznego nie musi odbiegać od tradycyjnych modeli. Jak zatem może wyglądać energooszczędny dom przyszłości? więcej...