W 2013 roku Dolcan planuje wprowadzić na rynek blisko 800 nowych mieszkań

Ambitne plany dewelopera na 2013 rok

W Polsce jest wciąż bardzo duży niedobór mieszkań. Mając to na uwadze firma Dolcan planuje nie tylko zakończenie trwających już inwestycji, ale także rozpoczęcie nowych. W 2013 roku deweloper rozpocznie prace nad II etapami w już istniejących inwestycjach – Ogrodach Ochota i Osiedlu Tęczowym w Warszawie oraz w osiedlach mieszkań bezczynszowych. Deweloper planuje także rozpoczęcie nowej inwestycji w Częstochowie – Osiedla Jordanowskiego.

W Polsce wciąż rośnie liczba gospodarstw domowych – w wyniku obserwowanej już od lat zmiany modelu rodziny. Coraz częściej gospodarstwo domowe tworzą single, młode bezdzietne małżeństwa lub osoby w nieformalnych związkach. Wywołuje to rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię mieszkaniową. Jak wynika z raportu opracowanego przez Home Broker* w Polsce brakuje obecnie 2,4 mln mieszkań.

Dolcan w 2013 roku planuje wprowadzić na rynek 782  mieszkania. Firma zamierza skupić swoje działania głównie w obszarze aglomeracji warszawskiej. W stolicy deweloper rozpocznie realizację II etapu Osiedla Ogrody Ochota, przy Al. Krakowskiej wartość ok. 90 mln. Nowy etap dostarczy na rynek 170 mieszkań i 11 lokali usługowych w doskonalej lokalizacji. Już w marcu zakończą się prace budowlane na pierwszym etapie inwestycji. Docelowo kompleks Ogrody Ochota ma się składać z ponad 1.500 mieszkań. Dolcan zapowiada również kontynuację innej warszawskiej inwestycji – Osiedla Tęczowego położonego we Włochach. W pierwszym etapie tego zakończonego już projektu powstało 220 mieszkań. W II etapie inwestycji powstanie kolejnych 60 mieszkań.

W 2013 roku deweloper planuje także rozpoczęcie zupełnie nowej inwestycji w Częstochowie. Osiedle Jordanowskie powstanie przy ul. Pułaskiego. Inwestycja docelowo dostarczy na rynek 250 mieszkań. Budowa zostanie przeprowadzona w 2 etapach.

– Obecnie w ofercie Dolcan ma ponad 1000 mieszkań i domów. Staramy się kompensować wzrost sprzedaży nieruchomości kolejnymi inwestycjami, dzięki czemu udaje nam się utrzymać stosunkowo stałą liczbę lokali w ofercie na rynku – powiedziała Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan. – Zdajemy sobie sprawę, że dziś rynek jest bardzo wymagający  i dlatego staramy się wciąż rozbudowywać i dywersyfikować naszą ofertę, tak aby każdy mógł znaleźć mieszkanie odpowiadające indywidualnym wymaganiom – dodała Alicja Dolińska

Dodatkowo deweloper planuje rozpoczęcie dalszej rozbudowy osiedli mieszkań bezczynszowych. W II i III etapie Osiedla Konik Polny na warszawskiej Białołęce powstanie dodatkowych 150 mieszkań. W 2013 roku Dolcan będzie także kontynuował prace w segmencie nieruchomości handlowych. Firma rozpocznie budowę Galerii Łodygowej na warszawskim Targówku. Dodatkowo wystartuje projekt mieszkalno-usługowy projektu architekta  pana Andrzeja Markowskiego– Galeria Ząbki. Inwestycja dostarczy na rynek 132 mieszkania z lokalami usługowymi na parterze. Przewidywana wartość projektu to ponad 30 mln zł.

* Home Broker, W Polsce brakuje 2,4 miliona mieszkań, Raport z 22.01.2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *