Sprawdzamy elektronarzędzia marki Festool

Elektronarzędzia są to urządzenia zasilane prądem elektrycznym. Obecnie wiele modeli posiada wbudowane akumulatory. Narzędzia tego rodzaju znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, branży remontowo-budowlanej, stolarstwie i gospodarstwach domowych. W każdym przydomowym warsztacie z pewnością przyda się wiertarka, wkrętarka albo szlifierka. Wybierając elektronarzędzia warto zainwestować w urządzenia czołowego producenta. W przypadku tych urządzeń, bardzo często marka jest gwarancją trwałości i wytrzymałości produktów. Przykładem świetnych elektronarzędzi są narzędzia Festool. 

Dlaczego Festool?

Festool on ponad 90 oferuje wysokiej jakości elektronarzędzia. jest to marka z tradycją, a producent ma ugruntowaną pozycję na rynku. Narzędzia Festool stoją pod znakiem jakości i trwałości. Zakup produktów Festool jest inwestycją na lata. Urządzenia są mocne, wytrzymałe, solidne i działają bezawaryjnie długi czas. Poza tym, są proste w obsłudze, więc mogą z nich korzystać zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze.

Wiertarki

Wiertarka jest urządzeniem wykorzystywanym do wkręcania, wiercenia, pogłębiania otworów i rozwiercania. Dzięki specjalnym nakładkom może służyć także do szlifowania. Za pomocą wiertarki wykonuje się otwory w drewnie, betonie i metalu. Ze względu na przeznaczenie, wyróżnia się wiertarki udarowe (do betonu), wiertarki kątowe (wiertło ułożone jest pon kątem prostym), wiertarkę diamentową (do szkła) oraz wiertarko-wkrętarkę i młotkowiertarkę. Marka Festool proponuje wiertarko-wkrętarkę z wysokiej jakości akumulatorem litowo-jonowym i 12 stopniową regulacją. Urządzenie jest lekkie (0,9 kg) i posiada diodę informującą o stanie naładowania baterii. Narzędzie doskonale sprawdza się podczas montażu mebli, zabudowy kuchni albo elementów stolarskich. Wiertarko-wkrętarka wydaje się być niezbędna w czasie każdego domowego remontu. 

Szlifierki

Urządzenie służy do powierzchniowej obróbki utwardzonych powierzchni. Wraz ze szlifierką używa sie ściernic, które pozwalają uzyskać gładką powierzchnię. Wyróżnia się szlifierki kątowe, taśmowe, oscylacyjne i mimośrodowe. Przykładem wysokiej jakości sprzętu jest szlifierka przegubowa Festool. Narzędzie pozwala na pracę blisko krawędzi, dzięki zdejmowanemu segmentowi szczotkowemu, jest wytrzymałe i proste w obsłudze. Szlifierka Fesool doskonale radzi sobie z usuwaniem resztek tapety, można nią odsysać pyły klasy L i szlifować elementy gipsowo-kartonowe oraz szpachlówki. Średnica talerza szlifierskiego wynosi 215 mm. Urządzenie waży 3,8 – 4,6 kg i ma moc 550 W.

 

 

 

Pilarki

Pilarki wykorzystuje się do cięcia i skrawania, są one następczyniami tradycyjnej piły ręcznej. Wyróżnia sie pilarki łańcuchowe, taśmowe, tarczowe i wyrzynarki. Festool oferuje pilarkę tarczową o mocy 1200 W. Znajduje ona zastosowanie przy cięciu desek, przycinaniu materiałów płytowych, skracaniu łat dachowych i robieniu przekrojów wzdłużnych i poprzecznych. Poza tym, Festool posiada w swoim asortymencie pilarki mieczowe, pilarki akumulatorowe, pilarki stolikowe oraz tarcze pilarskie.

Marka Festool oferuje bogaty wybór elektronarzędzi. W asortymencie można bez problemu znaleźć produkt dostosowany do naszych potrzeb. Wysokiej jakości sprzęt Festool pozwala przyspieszyć domowy remont. Warto wspomnieć, że każde z urządzeń ma kilku letnią gwarancję. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *