Dlaczego warto poznać Ytong Energo+? Bo to najcieplejszy materiał budowlany dostępny na rynku w Polsce. Bloczki Ytong Energo+ o grubości 48 cm nie wymagają ocieplenia nawet przy budowie domów energooszczędnych, gdzie normy energetyczne materiałów budowlanych są niezwykle zaostrzone.


Do czego służą bloczki Ytong Energo+? Te innowacyjne bloczki z betonu komórkowego są przeznaczone do budowy ścian jednowarstwowych w domach jednorodzinnych. Ta technologia zrewolucjonizowała budowanie domów jednorodzinnych w technologii ściany jednowarstwowej. Jest szybko i ciepło!

Ytong Energo+ zapewnia szybkość budowy dzięki zastosowaniu praktycznej i wygodnej technologii energooszczędnych ścian jednowarstwowych. Bloczki Ytong Energo muruje się na cienką zaprawę do cienkich spoin Ytong-Silka, o grubości 1–3 mm. Nie stosuje się spoin pionowych, bo zastępuje je system pióro-wpust. Zastosowanie technologii Ytong zmniejszy ryzyka powstania błędów wykonawczych, takich, jak pojawianie się mostków termicznych.

Wysokiej jakości beton komórkowy Ytong zapewni budynkowi wysoką paroprzepuszczalność ścian zewnętrznych i obniży koszty na wielu etapach budowy. Jednak spośród licznych cech charakteryzujących bloczki Ytong Energo+, najistotniejszy może okazać się fakt, że spełniają one zaostrzone wymagania termiczne przy wysokiej wytrzymałości na ściskanie.

Bloczki Ytong Energo dostępne są w kilku grubościach: 24, 30, 36,5, 40 i 48 cm. Specjalistów może zaskoczyć fakt, że pozwalają one wznosić ściany o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,19 W/(m2K), bez dodatkowego ocieplenia.

Porównując wymiary i kolor bloczków dojdziemy do wniosku, że łatwo zastąpić Ytong Energio+ innym materiałem, aktualnie dostępnym w hurtowni budowlanej. Kupując podobny materiał budowlany nie możemy jednak liczyć na zbliżone cechy do tych, które zaoferuje zastosowanie Ytong Energo+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *