Agilia™ Pionowa to innowacyjny samozagęszczalny beton firmy Lafarge przeznaczony do wylewania pionowych elementów budynku, takich jak: ściany, kolumny i elementy gęsto zbrojone. Dzięki unikalnej, płynnej konsystencji beton ma świetną przyczepność do zbrojenia, łatwo dociera w trudno dostępne miejsca i nie wymaga wibrowania.  Jego stosowanie ułatwia prace budowlane, a wykonanie zgodnie z zaleceniami producenta gwarantuje uzyskanie betonu o najwyższej trwałości, wytrzymałości i gładkiej powierzchni, bez pęcherzyków powietrza.

Beton samozagęszczalny jest obecnie coraz popularniejszą technologią wykorzystywaną do wykonywania nowoczesnych budynków, biurowców czy apartamentowców. Coraz częściej spotykany jest także w budownictwie jednorodzinnym. Betonowe ściany i kolumny stanowią już nie tylko konstrukcję nośną budynku, ale często spełniają funkcję dekoracyjną. Specjalnie z myślą o takich zastosowaniach powstał innowacyjny beton Agilia™ Pionowa. Wyjątkowa płynność betonu pozwala uzyskiwać idealnie gładkie powierzchnie ścian lub wyraźne odbicie motywów dekoracyjnych z poszycia deskowań.

Stop pękającym ścianom
Technologia wytwarzania betonu Agilia™ opiera się na pogodzeniu dwóch pozornie przeciwnych właściwości fizycznych: płynności oraz lepkości. Płynność zapewnia łatwe wylewanie betonu oraz pozwala na uzyskanie właściwości samopoziomujących. Odpowiednia lepkość gwarantuje trwałe powiązanie wszystkich składników mieszanki betonowej.  Tradycyjny beton uzyskuje odpowiednią lepkość tylko przy dużej gęstości, dlatego aby dobrze rozprowadzić go po szalunkach konieczne jest specjalne wibrowanie i zacieranie. Ekipy budowlane często ułatwiają sobie pracę także poprzez dodawanie do gotowej mieszanki betonowej wody. Efektem takich zabiegów jest obniżenie lepkości betonu, co stanowi podstawową przyczynę pękających stropów i ścian w wielu mieszkaniach. Innowacyjna technologia produkcji betonów Agilia™ zapewnia właściwą lepkość mieszanki betonowej przy jednoczesnym zachowaniu dużej płynności. Dzięki temu uzyskana mieszanka idealnie rozprowadza się w szalunkach, przylega do zbrojenia i zachowuje najwyższe parametry wytrzymałościowe.

Dodatkowe efekty dekoracyjne
Beton Agilia™ Pionowa ze względu na swoją płynność idealnie wypełnia szalunki i może odwzorować fakturę z ich powierzchni, co umożliwia tworzenie najróżniejszych motywów dekoracyjnych. W celu ich uzyskania należy zastosować odpowiednie poszycia deskowań, które mogą stanowić: klasyczne deski, płyty warstwowe, sklejka warstwowa, płyty z tworzywa sztucznego bądź blacha stalowa. Każdy z wymienionych typów poszycia pozostawi na powierzchni betonu inną fakturę oraz odcień.
        
Beton Agilia™ Pionowa powinno stosować się razem z betonami Agilia™ Fundamenty i Agilia™ Pozioma. Betony Agilia™ dostępne są na terenie woj. mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego w wytwórniach betonu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.lafarge.pl

=======================================

Informacje o Lafarge

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: cementu, kruszyw i betonu oraz gipsu. Lafarge zatrudnia na świecie 76.000 pracowników w 78 krajach. W Polsce Lafarge działa od 1995 roku w branży produkcji: cementu, betonu, kruszyw i płyt kartonowo-gipsowych.

W 2011 r. już po raz siódmy z rzędu Grupa Lafarge została umieszczona na „Liście 100 globalnych korporacji najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój”. Firma oferuje klientom innowacyjne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo, komfort i jakość codziennego życia.

źródło: PR


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *