Domy kostki są bardzo popularne w całej Polsce. Gdy planuje się remont czy termomodernizację takiego domu jednorodzinnego, warto pomyśleć o metamorfozie jego elewacji, aby nadać mu współczesny wygląd. Oto  propozycje przygotowane wspólnie z firmą elewacyjnie.pl, która specjalizuje się w projektowaniu elewacji budynków.

1. Elewacja z drewnem albo jego imitacją

Często realizowane obecnie nowoczesne elewacje dla starego domu to te wykorzystujące naturalną oblicówkę – deski drewniane albo ich imitację, na przykład z płyt kompozytowych, styropianowych albo PCV.

Drewniane detale na elewacji świetne komponują się z białym malowaniem oraz szarymi detalami, co pozwala nadać budynkowi współczesną elegancję.

2. Elewacja z szarymi płytami z betonu architektonicznego

Kolejny pomysł na elewację domu kostki to wykorzystanie betonu architektonicznego na poszczególnych jego częściach, na przykład na parterze, klatce schodowej, tarasie.

Płyty z betonu architektonicznego są lekkie i wytrzymałe, a także można kupić je w różnych odcieniach szarości do wyboru, na przykład bardzo jasnej szarości albo ciemnym kolorze grafitowym. Beton architektoniczny w szarym kolorze znakomicie prezentuje się na tle białej elewacji.

3. Elewacja z kontrastowym malowaniem w kolorze szarym lub beżowym

Niedrogim sposobem na odmianę domu kostki jest jego pomalowanie na modne teraz kolory, tworząc dekoracyjne bloki kolorystyczne.

Świetnym pomysłem może być pomalowanie domu na biały kolor i dodanie dekoracyjnych pionowych albo poziomych pasów w kolorze szarym albo beżowym na parterze czy piętrze. W ten sposób dom uzyska nowoczesny wygląd niskim kosztem.

4. Elewacja z okładziną kamienną

Aby dom wyglądał elegancko, warto zdecydować się na wykonanie elewacji z okładziny kamiennej, na przykład może być to wapień, trawertyn czy piaskowiec. Takie płyty mogą zdobić różne elementy domu, na przykład jego strefę wejściową czy narożniki.

Okładziny kamienne są oferowane w różnych odcieniach, na przykład szarości czy beżu, które są najmodniejsze.

5. Elewacja z boniowaniem

Bonie to elementy dekoracyjne na elewacji, które mają postać poziomych linii. Stosowane są one w architekturze już od lat i teraz znów są one bardzo popularne.

Elewację z boniowaniem można wykonać na parę sposobów. Najprostszym sposobem są gotowe bonie elewacyjne, które produkowane są z wytrzymałego styropianu, albo pseudoboniowanie wykonane w tynku cienkowarstwowym za pomocą taśm murarskich. Istnieje również możliwość zastosowania specjalnych listew do boniowania o przekroju w kształcie litery U, które montowane są w styropianie.

Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, zamów projekt elewacji na podstawie aktualnego domu w biurze projektowym specjalizującym się w tworzeniu takich planów wraz z wizualizacją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *