Jak pogodzić męskie umiłowanie wygody i prostoty z wysokimi wymaganiami użytkowymi kobiet? Nic łatwiejszego. Firma Oras zaprojektowała nowoczesny zestaw natryskowy, który spełnia wymagania zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Oras Hydra ma jednocześnie i deszczownicę – wybieraną przez panów, i ceniony przez panie klasyczny natrysk ręczny z funkcją masażu.

Kobiety i mężczyźni używają na ogół różnych produktów, korzystają z innych usług i mają rożne oczekiwania. Dotyczy to także sprzętów i wyposażenia domu. Dla panów idealnym rozwiązaniem do kąpieli jest deszczownica. Dlaczego? Zapewnia szybki i wygodny prysznic bez konieczności trzymania słuchawki, i daje możliwość jednoczesnego umycia ciała i włosów. Panie natomiast doceniają możliwości jakie daje natrysk ręczny, gdyż nie zawsze chcą moczyć włosy. Czy oznacza to, że kobiety i mężczyźni powinni mieć osobne kabiny prysznicowe? Już nie. Linia Oras Hydra to seria spełniająca oczekiwania obu płci.

Seria Oras Hydra charakteryzuje się prostym, uniwersalnym wzornictwem. Zaprojektowana została przez Kirsi Svärd, jedną
z najbardziej rozpoznawalnych młodych projektantek w Finlandii. W skład linii wchodzą 3 modele natrysku. W każdym z nich przewidziano innowacyjne rozwiązania, które podnoszą funkcjonalność oraz wygodę użytkowania.


Szybki prysznic lub masaż
Jeden z modeli linii Oras Hydra pozwala idealnie pogodzić odmienne oczekiwania kobiet i mężczyzn. Zawiera dwie końcówki prysznicowe: deszczownicę z bardzo szerokim, blisko 24 cm natryskiem oraz natrysk ręczny, z dwoma funkcjami ustawienia prysznica.

Mężczyźni, którzy często pod prysznicem myją także włosy, z pewnością docenią prostotę i wygodę, jaką zapewnia funkcja deszczownicy. Pozwala ona poczuć relaksujący strumień, który działa jak odświeżające krople deszczu. Kąt górnej głowicy prysznica jest regulowany, tak więc woda nie musi spływać jedynie pionowo. W miarę potrzeby strumień można lekko skierować do przodu. Poranna kąpiel jest szybka, dodaje energii na cały dzień, i dodatkowo jest ekologiczna.

Idealnym rozwiązaniem dla pań jest natomiast funkcja ręcznego natrysku, który posiada dwie funkcje. Poza tradycyjnym delikatnym natryskiem oferuje on również funkcję „hydra”,  czyli odświeżający silny strumień, wypływający ze środka głowicy natryskowej. Włącznik funkcji „hydra” umiejscowiony jest w wygodnym punkcie – na rączce natrysku, wystarczy go łagodnie przekręcić, by uruchomić zmianę strumienia wody. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zrobić masaż wodny ujędrniający ciało i dający odprężenie.

Wygodne dodatki
Dodatkowym elementem zestawu Hydra jest wyprofilowana półeczka na przybory do mycia. Jej projekt powstał w wyniku analizy użytkowania kosmetyków pod prysznicem i jest wygodnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Lekko nachylony kształt powoduje, że ustawione opakowania z szamponem, czy mydłem nie przewracają się, i nie spadają, jak przy klasycznych półkach, gdzie kosmetyki stoją pionowo. Jeśli każdy z domowników używa innych kosmetyków można zamontować kilka półeczek obok siebie, bądź powiesić  jedną nad drugą. Funkcja ta uchroni nas przed porannymi pomyłkami w doborze kosmetyków do mycia.

Natryski z serii Oras Hydra posiadają także specjalny filtr siatkowy, zapobiegający osadzaniu kamienia. Dodatkowo wyposażone są w funkcjonalne silikonowe dysze, które można łatwo czyścić. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także dodatkowa, znajdująca się nisko wylewka, dzięki której możemy np. nalać wody do wiaderka nie uruchamiając deszczownicy.

Linia Oras Hydra została doceniona przez specjalistów z branży, którzy wyróżnili ją w konkursie Łazienka – Wybór Roku 2011, organizowanym przez dwumiesięcznik „Łazienka”. Linię Oras nagrodzono za wzornictwo, jakość i innowacyjne rozwiązanie. „Kobiety i mężczyźni mają różne potrzeby. Projektując baterię Oras Hydra chcieliśmy sprostać wymaganiom i oczekiwaniom obu płci i zamknąć to w jednej funkcjonalnej całości. Wyróżnienie przyznane linii Hydra w konkursie Łazienka – Wybór Roku 2011 pokazuje, że eksperci docenili nasze starania” – podkreśla Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *